in

Ölmek Üzere Olan Güvercin Minik Dila’nın Dikkati Sayesinde Kurtarıldı

Osmaniye’de aç kalarak inşaat halindeki bir binanın balkonuna sığınan ve hayatta kalma mücadelesi veren güvercin, 4. Sınıf öğrencisi Dila’nın dikkati sayesinde kurtarıldı.

Osmaniye Yedi Ocak İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Dila Güneş Filiz, balkonda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlık çalışması yaparken karşı taraftaki inşaat halinde boş bir binanın 4. Kat balkonuna sığınan güvercini gördü. Kalbi hayvan sevgisi ile dolu olan küçük Dila, 4 gün boyunca balkona yem ve su atarak güvercinin hayatta kalmasına vesile oldu.

AĞLAMAKLI GÖZLERLE BABASINA KOŞTU

Bu duruma çok üzülen Dila Güneş, sıkıntılı anlar yaşayan güvercinin durumunu ağlamaklı gözlerle öğretmen babası Gezmiş Filiz’e söyledi. Kızının bu duyarlı hareketinden çok duygulanan Gezmiş Filiz de zor durumdaki güvercinin bir an önce kurtarılması için Osmaniye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. Bunun üzerine akşam saat 21.30 sıralarında süratle olay yerine gelen İtfaiye Müdürü Fazlı Şahin yönetimindeki itfaiye ekipleri, 4. Katta mahsur kalan güvercini bulunduğu yerden kurtardılar.

İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI

Kızının hayvan sevgisi adına sergilediği bu örnek hareketinden duyduğu sevinci dile getiren ve Dila Güneş ile ailece gurur duyduklarını ifade eden baba Gezmiş Filiz, gece olmasına rağmen ekibi ile birlikte olay yerine gelen İtfaiye Müdürü Fazlı Şahin’e de teşekkür ederek, “Değerli müdürüm, gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı size çok çok teşekkür ediyorum. Mübarek ramazan ayı arefesinde çok büyük bir sevap işlediniz. Çünkü 3 gündür aç susuz olan bir canı kurtardınız. Allah sizlerden razı olsun. Ayrıca ekip arkadaşlarınıza da çok teşekkürler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

havuzda mahsur kalan köpek kurtarıldı

Havuzda Mahsur Kalan Köpeği Teselli Ederek Kurtardı

çocuk

Doğaya ve Hayvanlara Duyarlılığı ile Geleceğe Dair Umutlarımızı Yeşerten 25 Çocuk