in

Ölmek Üzere Olan Sıpa, Oyuncu Melis Sezen’in İhbarı ile Koruma Altına Alındı

İstanbul Zekeriyaköy’de kimliği belirsiz kişiler tarafından bir şantiye yakınına terk edilen biri yavru iki eşek ve bir atın yardımına hayvanseverler koştu.

Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz adlı dizinin çekimleri için 3 Mayıs gecesi sete giden oyuncular dizinin çekildiği Zekeriyaköy’de sete yakın bir noktada yol kenarında yerde yatan bir sıpa gördü. Bunun üzerine sıpanın yanına giden dizinin oyuncularından Melis Sezen, üyesi olduğu Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER)’ni arayarak yardım istedi.

Yarali Sipa Oyuncu Melis Sezenin Ihbari ile Koruma Altina Alindi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaralı eşeğin yardımına hayvanseverler yetişti!


Çevrede yapılan inceleme 1 at ve biri yavru 2 eşeğin 10 gün kadar önce bölgeye terk edildiği öğrenildi. HAYKURDER, Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği ve İBB harekete geçti. Sağlık durumlarının iyi olduğunun anlaşılmasıyla yetişkin olan at ve eşek bakımları yapılmak ve koruma altına alınmak üzere İBB’nin Kemerburgaz’da bulunan sahipsiz hayvan bakıkevine nakledildi. Yerde yaralı halde yatan ve sağlık durumu kötü olan sıpa ise Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından özel bir sağlık kuruluşuna sevk edildi.

Yarali Sipa Oyuncu Melis Sezenin Ihbari ile Koruma Altina Alindi 16

Yaralı sıpa ameliyat edildi


Yapılan tetkiklerde sol arka bacağında femur kırığı bulunan sıpa için operasyon planlandı. Bir haftalık hazırlık sürecinin sonunda sıpa dün ameliyata alındı.

Yarali Sipa Oyuncu Melis Sezenin Ihbari ile Koruma Altina Alindi 31

Sıpanın ameliyatı Doç. Dr. Dilek Olgun Erdikmen ve Muhammed Acar’ın öncülüğünde kurulan uzman bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Saatler süren operasyonda femur kırığı bulunan sıpanın sol bacağına 12 vida, 5 pin ve 1 plaka takıldı. Başarıyla tamamlanan operasyonun sonrası sıpa post operatif dönemini tamamlamak üzere Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından koruma altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vatandaslar Evdeyken Kumsalda Top Oynayan Turistlerin Topu Bir Kopek Tarafindan Patlatildi 5

Vatandaşlar Evdeyken Kumsalda Top Oynayan Turistlerin Topu Bir Köpek Tarafından Patlatıldı

Egik Penceli Yavru Bir Kedi Annesinden Aldigi Cesaretle Yurumeyi Ogrendi 6 1

Eğik Patili Yavru Bir Kedi Annesinden Aldığı Cesaretle Yürümeyi Öğrendi