in

Ölen Atı Yolun Ortasında Bırakıp Kaçan Faytoncunun Cezası Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde faytona koşulan atın aşırı sıcak ve susuzluktan çatlayarak ölmesine neden olan sahibi A.Ç.’nin çalışma iznini süresiz iptal etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte geçen pazartesi günü akşam saatlerinde faytona koşulan atın ölümü ve sahibi tarafından sokağa terk edilmesiyle ilgili basında yer alan haberlerin üzüntüsünün yaşandığı ifade edildi.

Ölen Atı Yolun Ortasında Bırakıp Kaçan Faytoncunun Cezası Belli Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Büyükşehir Belediyesi’nin 11.12.2014 tarihinde 551 sayılı meclis kararı ile çıkardığı ve sadece 17 kişinin çalışma ruhsatı aldığı `FAYTON´ yönetmeliğine göre vicdanını hiçe sayan faytoncu A.Ç. adlı vatandaşa gerekli en ağır ceza verilmiştir. Büyükşehir Belediyesi Fayton Taşımacılığı Uygulama Yönetmeliğinin Cezai İşler Bölümü´nün 15. Maddesi´ne göre A.Ç.´nin çalışma izni süresiz iptal edilmiştir. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünce Hayvan Hakları İhlali sebebi ile bin 92 TL ve Zabıta Tembihnamesine göre ise 227 TL para cezası uygulanmıştır. A.Ç. artık bu işi yapamayacaktır.”

Yönetmeliklere, şartlara ve kurallara uymayanların kesinlikle cezasız kalmayacağının belirtildiği açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi’ne gelen telefon, sms, mail ve mesajlarla olaya tepkisini gösteren binlerce Antalyalıya gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılık karşısında teşekkür ediyoruz. Böyle olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Denetimlerimizin artarak devam edeceğini kamuoyuna duyuruyoruz” ifadelerine yer verildi.

Öldürene Kadar Sömürdüler, Cesedini Oracıkta Bırakıp Gittiler!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Why Dogs Always Bury Things 758x426

Köpekler Neden Eşyaları Gömer?

Kahraman Köpek Şans Hayatını Kaybettiöç

Kahraman Köpek Şans Hayatını Kaybetti