in

Öldürülen Güleda’nın Köpeği Lisa’dan Hüzünlü Bakış

Sınıf arkadaşları, ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda’nın Muğla’daki kabrini ziyaret etti. Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamazken, Güleda’nın ‘Lisa’ isimli köpeğinin mezar başından ayrılmaması ve hüzünlü bakışları dikkat çekti.

Isparta’da üniversite eğitimini sürdürürken ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer Pehlivan (19) tarafından öldürülen Güleda Cankel (19), yaşasaydı bugün 20 yaşında olacaktı. Sınıf arkadaşları bugün Güleda’nın Muğla’daki kabrini ziyaret edip, kırmızı gül ve karanfil bıraktı. Tepkili baba Mustafa Cankel (50), “Cezaevinden salınan bir kişi, elini kolunu sallayarak Ceren’i katletti. Kızımın cinayetinin ardından bu olayın yaşanması bizi daha da üzdü” dedi.

guleda oldurulmeseydi bugun 20 yasinda olacakti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Isparta’nın merkez Fatih Mahallesi’ndeki apartın 12 numaralı odasında 18 Kasım Pazartesi günü saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından boğazı sıkıldıktan sonra kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Zafer Pehlivan, cinayetten 3 saat sonra polis merkezine gidip, teslim oldu. Üniversiteli Güleda’nın, hayatta kalmak için 17 saat mücadele ettiği, bu sürede 3 kez Zafer Pehlivan’ın elinden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Sorgusunun ardından 19 Kasım Salı günü adliyeye sevk edilen Zafer Pehlivan, tutuklandı. Güleda Cankel ise memleketi, Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Ortaköy Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.

guledanın kopegi lisa 1

Güleda’nın köpeği Lisa’dan mezarı başında hüzünlü bakış

ISUBÜ Fotoğrafçılık Bölümü’nden 7 erkek öğrenci, Güleda Cankel’in bugün doğum günü nedeniyle otobüsle Muğla’ya geldi. Yol kenarında otobüsten inen öğrencileri, Güleda’nın babası Mustafa Cankel karşıladı. Gruptakiler, daha sonra Güleda’nın kabri başına giderek, kırmızı gül ve karanfil bırakıp, dua etti. Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamazken, Güleda’nın ‘Lisa’ isimli köpeğinin mezar başından ayrılmaması dikkat çekti.

guleda oldurulmeseydi bugun 20 yasinda olacakti 1

Üzüntülü baba Mustafa Cankel, “11 Aralık kızımın doğum günü. Maalesef bir cinayete kurban gittiği için doğum gününü mezarlıkta kutlamaya geldik. Zanlıya en büyük cezanın verilmesini, başka Güledaların ölmemesi, bundan sonra bütün kadınların haklarının korunması ve bu acılara son verilmesi en büyük isteğimiz. Katile en yüksek cezayı aldırıp, kızımı sembol yapmak istiyorum. Arkadaşları Isparta’dan doğum günü münasebetiyle kabir ziyareti gerçekleştirdiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Kızım 1,5 aylık öğrenim dönemi görmesine rağmen çok güzel arkadaşlık kurmuş. Eşim henüz kendini toparlayamadı. Psikolojik destek alıyor ve ilaçlarla ayakta duruyor. Ayrıca Ceren Özdemir cinayeti içimizi yaktı. Cezaevinden salınan bir kişi, elini kolunu sallayarak Ceren’i katletti. Kızımın cinayetinin ardından bu olayın yaşanması bizi daha da üzdü” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evinde onlarca kedi besleyen kadın

Evinde 40’a Yakın Kedi Besleyen Fedakâr Kadın

maganda kursunlarının hedefi olan kopek

Maganda Kurşunlarının Hedefi Olan Köpek Felç Kaldı