in

Öldükten Sonra da Hayvan Dostlarını Unutmadı

Samsun’da yaşayan hayvan dostu Ceyhan Deniz, sokaktan sahiplendiği köpekleri öldükten sonra da unutmadı. Bu güzel insan, haftada bir hayvan mezarlığını ziyaret edip dostlarının mezar bakımını yapıyor.

samsun-mezar1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Samsun’da sokak hayvanlarını sahiplenen Ceyhan Deniz, yaşam mücadelesi verirken bulduğu ve bir süre bakımını yaptığı “Kırpık” ve “Garip” adlı köpeklerini öldükten sonra da unutamadı. Her hafta hayvan mezarlığını ziyaret eden Deniz, çiçeklendirdiği mezarların bakımını yapıyor.

Atakum ilçesinde yaşayan Ceyhan Deniz, çocukluğundan beri hayvanlara karşı sevgi beslediğini söyledi. Özellikle sokak hayvanlarına sahip çıkmaya başladığını anlatan Deniz, şunları söyledi: “İlk başta 1 sokak köpeğini evime aldım, sonra 2 oldu, sonra 3 oldu. Yani sokaklara, yola veya barınağa düşmüş hayvanlara sahip çıkmaya başladım. Özellikle sokakta yaşayamayacağına inandığım hayvanları sahiplenmeye başladım. Onların tedavilerini yaptırdım. Bazı ailelere ve yuvalara verdim, yuva bulamadıklarımı da kendim sahiplendim. Şu anda 6 sokak köpeğim ve bir de kedim evde var.”

Hayatının belli bölümünü sokak köpeklerine adadığını anlatan Deniz, “Onların da yaşam hakkı olduğuna inanıyorum. Kendimi hayvansever olarak görmüyorum. Ben hayvanların yaşam hakkının da olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ölümlerini de kabul ediyorum ve ölümlerinden sonra da onların unutulmaması gerektiğine inanıyorum” dedi.

“Kırpık ve Garip’in Sık Sık Mezarlarına Ziyarete Geliyorum”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı hayvan mezarlığında sokaktan sahiplendiği ve hasta olduğu için kurtaramadığı 4 hayvanının mezarının olduğuna işaret eden Deniz, şu değerlendirmede bulundu: “Hepsi benim için özel ama Kırpık ve Garip çok daha özel. Çünkü onları sahiplendiğimde zaten hastaydılar ve çok uzun süre onları iyileştirmek için mücadele ettim. Biri benimle 4 yıl yaşadı birini 6.5 ay yaşatabildim. Onlar benim için çok özel. Çünkü onlarla çok büyük yaşam savaşı verdik. Onun için asla onları unutmuyorum ve sık sık mezarlarını ziyarete geliyorum. Mezarlarının bakımlarını yapıyorum, çiçek ekiyorum. Bazı sahipsiz hayvanların da mezarlarını temizleyip çiçeklendiriyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tea Ö.Ç 1

Dünyaya reklam yıldız olmak için gelmiş köpek Tea

kaçakçılık on

Yine Sınır Kapısı, Yine Kedi Kaçakçılığı