in

Okyanus Hayvanlarının Ruhunu Emen Plastik Pipetler

Greenpeace Kanada’nın hazırladığı basılı reklam kampanyası, plastik pipetlerin okyanus canlılarına nasıl zarar verdiğini çarpıcı şekilde gösteriyor.

Plastik atıkların ve özellikle pipetlerin azaltılması için dünyanın pek çok yerindeki belediyeler ve markalar arasında bir yarış başlamış durumda. Starbucks, geçtiğimiz ayın başlarında tek kullanımlık plastik pipet atığını 2020’de ortadan kaldırmayı planladığını ve gerek duyulduğu zaman pipet yerine kapak kullanacağını açıkladı.

Greenpeace straw bird

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Greenpeace Kanada’nın hazırladığı basılı reklam kampanyası, plastik pipetlerin okyanus canlılarına nasıl zarar verdiğini çarpıcı şekilde gösteriyor.

Burger King U.K., Eylül ayından itibaren restoranlarında doğada çözünebilen pipetler kullanacağını duyurdu. Seattle merkezli Alaska Havayolları ise yolculara plastik karıştırıcılar servis etmeyi durduracağını( geçtiğimiz yıl 22 milyon adet plastik karıştırıcı kullanıldı) belirtti ve Seattle, plastik pipet ve alet kullanımının yasaklandığı ilk şehirlerden biri haline geldi.

Greenpeace straw turtle

Greenpeace Kanada’yı harekete geçiren bu hamleler, plastik pipetlerin okyanusta yaşayan canlılara nasıl zarar verdiğini, adeta onların “hayatını emdiğini” gösteren vurucu görseller içeriyor. Görsellerde; bir balık, kaplumbağa ve kuş, buz dolu bardaklar içerisinde resmedilmiş. Broşürlerin sağ alt köşesinde ise “Okyanuslarımızdaki hayatı emmeyin” yazısı göze çarpıyor. Kampanya, Rethink imzasını taşıyor.

Greenpeace straw fish

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanasiddetsucu

Hayvana Şiddet Suçu Artık 112’ye İhbar Edilebiliyor!

yavru kopekleri odunla doven kadin serbest

Kuşadası’nda Yavru Köpeği Odunla Döven Kadın Serbest Bırakıldı!