in

Ders Dinleyen ve Okuma Saatine Katılan Sevimli Kedicik

Van’ın İpekyolu ilçesindeki bir okulda düzenlenen okuma etkinliğine katılan kedi renkli görüntüler oluşturdu.

lçedeki Özen Adalı Anadolu Lisesi tarafından hafta içi her gün düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ve öğretmenler bir saat boyunca kitap okuyorlar. Bugün yapılan okuma etkinliğinde ise Matematik Öğretmeni Seyithan Zengin’in çektiği fotoğraf damgasını vurdu. Okuldaki öğretmen ve öğrenciler tarafından sahiplenen ve düzenli olarak beslenmesi yapılan kedi de okuma saatine katıldı. Öğretmen Zengin’in masasına çıkarak, açık olan kitaba bakan kedinin çekilen fotoğrafı, sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Okuma Saatinin Sevimli Misafiriöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özen Adalı Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından sahiplenilen sokak kedisi, öğrencilerle birlikte derse giriyor. Okuma saati başta olmak üzere hemen hemen tüm derslere giren kedi, okulun maskotu haline geldi. Okuldaki öğretmen ve öğrenciler tarafından sahiplenilen ve düzenli olarak beslenmesi yapılan kedi, kimi zaman öğrencilerin sıralarında dersi dinliyor, kimi zaman ise öğretmen masasında uzanarak renkli görüntüler oluşturuyor.

Ders Dinleyen ve Okuma Saatine Katılan Sevimli Kedicik 2
Öğrenciler, “Kedinin derse girmesi bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Biz onu çok sevdik. Bizimle birlikte dersi dinliyor. Bizler de onunla ders işlemeyi seviyoruz. Ayrıca bu şekilde hayvan sevgisini de öğrenmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.
Okul Müdürü Vahdetin Akgöl ise kediyi 6 ay önce sahiplendiklerini ifade ederek, “Öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz çok ilgi gösteriyorlar, onu besliyorlar. Kedimiz de okuma saatlerinde sınıflara girip çıkıyor. Bir öğrenci gibi sıralarda dersi dinliyor. Öğrencilerimiz kediyi seviyor, kedi de onları seviyor” dedi.

Ders Dinleyen ve Okuma Saatine Katılan Sevimli Kedicik 1
Milli Eğitim Bakanlığının okullarda evcil hayvanların beslenmesiyle ilgili kampanya başlattığını hatırlatan Akgöl, “diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çatıdan Düşen Yavru Atmacayı Aile Hekimi Tedavi Etti ÖÇ

Çatıdan Düşen Yavru Atmacayı Aile Hekimi Tedavi Etti

Okullar Hayvan Sahiplenmeye Devam Ediyor Yatılı Okul Barınaktan Köpek Sahiplendi öç

Okullar Hayvan Sahiplenmeye Devam Ediyor: Yatılı Okul Barınaktan Köpek Sahiplendi