in ,

Okuldan Eve Gelen En Güzel Mektup

Keşke okuldan gelen her mektup böyle olsa:) Sevil B. Göksuoğlu, kızının okulundan gelen mektubu Twitter hesabında paylaştı,bir anda dünyanın en mutlu ve en çok beğenilen annesi oldu.

Bu dünyanın en güzel iki varlığı, çocuklar ve hayvanlar. Onlarsız hayat, tatsız tuzsuz pek bir yavan olurdu. Öyle güzeller ki! Ufacık dokunuşları ile bir anda bahara çeviriyorlar her yeri. İstanbul’da bir özel hastanede doktor olan Doktoru Sevil Bilir Göksügür, Twitter hesabında bir yazı ve görsel paylaştı. Görsel, kızının okulundan gelen bir mektuptu. “Keşke her okul böyle mektup gönderse” dedirten o mektupta yazanları şu cümlelerle paylaştı; “Kızım, ‘Anne okuldan kağıt gönderdiler önemliymiş ‘ diye bi dosya verdi, İçinden çıkan el yazısı biraz tanıdık:)”

Okulda Gelen En Guzel Mektup4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu paylaşımla dünya bir anda çok güzel bir yere dönüştü. Sevil Bilir Göksügür’ün en fazla etkileşim aldığı gönderisi oldu. O küçük kız çocuğu bir anda annesini dünyanın en mutlu ve en ünlü annesi yaptı. Görünen o ki amacına da ulaştı. Anne Sevil Bilir Göksügür yorumlar kısmında; “Umutsuz vakayken, sosyal baskı beni ikna etti” diye yazdı.

Çoccuklar da hayvanlar da kendiler için neyin iyi geldiğini çok iyi biliyorlar. Biz büyüdük ve bütün bunları unuttuk. Hayat gailesi deyip koştururken güzel olan her şeye yabancılaştık. Mecburiyetlerimizden kurtulmak yerine güzel olandan vazgeçtik. İşte bu yazı, öyle çok şey anlatıyor ki! Aslında çocuklar da tıpkı hayvanlar gibi bize kendimizi hatırlatmak, bize rehberlik etmek için dünyaya gelen en sevimli öğretmenler. Bu mektup da bunun et tatlı kanıtı

Oldukça fazla etkileşim alan bu gönderinin altına ise kullanıcılardan olumlu ve olumsuz yüzlerce yorum geldi. Pek çok kullanıcı, küçük kızı destekledi ve onun bir köpeğin sorumluluğunu alabilecek bilince sahip olduğunu yazdı. Kimisi ise ‘geçici yuva’ ile yuva aranan bir köpeğe yuva bulana kadar bu sorumlulukları üstlenmelerini ve böylece köpek sahibi olmaya hazır olup olmadıklarını denemeyi teklif etti. Elbette bir canı sahiplenmek bir sorumluk. Ancak o sorumluluk o küçük kız çocuğunun değil ebeveynlerinin… O, kendi tütü dışındaki bir türün dostluğunun ne kadar değerli olduğunu biliyor. Hem kendisi hem ebveynleri için bir köpeğin dostluğundan ve öğretmenliğinden daha büyük bir şey olmadığının farkında. Annesinin bunu farketmesi için de vazgeçmeyen, meşru olan her yolu deneyene çok ama çok özel bir ruh.

Annesinin binlerce beğeni binlerce de yorum almasını sağlayan küçük kızın mektubuna verilen cevaplar da en az mektup kadar keyif verici. Okuyun, gününüz neşeli geçsin,dünyanız güzelleşsin

“Çocuk hak etti”

Bu gönderiye oyuncu Berna Laçin de kayıtsız kalamadı. Laçin “çocuk hak etmiş” diyerek ailenin köpek sahiplenmesini destekledi.

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup3 1

Mektup Mucize Gibi Geldi, Bir Yavru Köpek Yuva Buldu

Küçük kızın mektubu mucize gibi dokunduğu yeri güzelleştirdi. Gönderinin altında yuva arayan bir yavru köpeğin fotoğrafını paylaşan takipçinin yavru köpeğini başk abir takipçi sahiplendi.
Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup9 1
Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup10 1

Aileyi ikna yöntemi konusunda yalnız olmadığı da çıktı ortaya:)

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup1 1

Bilinçli Bir Hayvan Sahibi Olalım Ki Minik Dostların Canı Yanmasın, Üzülmesinler

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup2 1

Hazır değilseniz almayın…

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup4 1

Her çocuk en az bir hayvanla büyümeli…

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup5 1

Okullardan hep böyle mektuplar göndersin.

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup7 1

Çocuğunuzun empati duygusu gelişecek.

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup6 1

Sevginin İyileştiremediği Hiçbir Şey Yok

Okuldan Eve Gelen En Guzel Mektup8 1
Gönderi ve gelen yanıtlar kullanıcının Twitter hesabından alınmıştır.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Annesi Olen Pitbull Cinsi Kopeklere Annelik Yapiyor1

Annesi Ölen Pitbull Cinsi Köpeklere Annelik Yapıyor

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geciren Kedilere Omurluk Yuva Araniyor 2

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geçiren Kedilere Ömürlük Yuva Aranıyor