Okula Giren Köpek, Polis Kurşunuyla Öldürüldü!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, Kocatepe Ortaokulu’na giren ve pitbull olduğu iddia edilen köpek, çağırılan polis ekipleri tarafından vurularak öldürüldü.

Bugün yine medya bir köpeği canavar ilan etti ve bir köpeğin kurşunlanarak öldürülmesi normal karşılandı.

İşte o haber:

İstasyon Mahallesi’nde bugün sabah saatlerinde Kocaetepe Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’na açılan bahçe kapısından içeri giren birkaç köpek, endişe yarattı. Köpekleri gören çocuklar, panik içerisinde sınıflara kaçıştı. Bir süre bahçede dolaşan köpeklerden pitbull cinsi olduğu belirtilen biri, Kocatepe Ortaokulu’na girdi. Koridorlarda dolaşan köpeğe okul müdür yardımcısı elindeki paspas sapı ile müdahale etti. İhbar üzerine okula polis ekipleri sevk edildi. Köpek okulun bir kapısından girip koridorda dolaştıktan sonra diğer kapısından çıktı.

Bahçeye çıkan köpek, bir polis memuru tarafından tabancayla vuruldu. Öldürülen köpek, belediye ekibi tarafından alınarak götürüldü

Bir köpeğin çocuklara zarar verme ihtimaline karşı çocukların gözünün önünde kurşunlanması bu çocuklara ihitmalden daha mı az zarar verdi? Benzer bir vaka geçtiğimiz aylarda İzmir’de yaşanmış ve Paşa köpek polis kurşunuyla öldürülmüştü.

Sokak Hayvanlarını Beslediği için Bu Hale Getirildi!

Hayvanlara Şiddete Dayanamadı, Kedi Belgeseli Çekti