in

Okul Bahçesinde Doğum Yapan Köpekten Şikayetçi Oldular!

Hayvan doğumlarının arttığı bugünlerde, yaşam alanlarını işgal ettiğimiz kediler ve köpekler doğum yapacak güvenli yer bulamıyorlar. Bu da yetmezmiş gibi doğurdukları alanlarda kendilerini istemeyen insanlarla da baş etmek zorundalar.
suclu-bir-anne-kopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Zonguldak Hayvan Hakları Derneği Başkanı Evren Türeci Sezgin, Fatih Koleji’nin bahçesinde doğum yapan bir anne köpek ve ile yavrularının durumunu anlatan yazı ile zavallı bir köpeğin neler yaşadığını ve nasıl ‘suçlu’ bulunduğunu gözler önüne seriyor.

Sezgin yayınladığı yazısında şu ifadelere yer veriyor; “Zonguldak Fatih Kolejinin bahçesinde 6 yavrusunu doğurmuş bir anne köpek düşünün.

Suçlu bir anne köpek.

Suçlu çünkü, her yer beton dolu, arabalar, binalar, akın akın insanlar ve doğuracak yeri yok. Suçlu, çünkü ne haddine gidip koskoca Zonguldak Fatih Koleji’nin bahçesinde doğum yapmak. Veliler coşmuş yönetime baskı yapmış, çocuğumuz mikrop kaparsa sorumlusu sizsiniz diye. İşi öğrenci yetiştirmek olan okul yönetimi de belediye ye dilekçe yazmış alın bunları buradan diye, yine yazmış, olmadı aramış, olmadı gitmiş. Tüm bunlar ışığın da yavrular alınmış bakımevine konulmuş, akabinde vicdan sahibi bir veli tarafından geri getirilmiş, yazıktır günahtır böyle olmaz diye.

Sonra mı ?

Sonra buna benzeyen gidiş gelişler eşliğinde 6 yavru dan 2 tanesi öldü, bugün kalan yavruları gidip okulun bahçesinden biz aldık.

Niye mi?

Çünkü Fatih Kolejinde güvende değiller. Eğitim öğretimi bırakıp bir anne ve 6 yavrusunun peşine düşen bu okulu kınıyoruz. Keşke okul olarak, bu anne köpek ve yavrularına bahçenizde bir kulübe yaptırıp, hem öğrencilerinize hemde velilerinize bir yaşam dersi verseydiniz. Biz de bir kere şaşırsaydık. Fatih Koleji yapılmadan önce orası ormanlık bir alandı ve o köpeklerin yaşam alanıydı. Bu çocuklar merhameti, adaletin sadece insanlar için olmadığını ve hayvan sevgisini nasıl öğrenecek? Hayvan bakımevlerinde hasta ve tedavi edilen hayvanlar var, orası Otel değil, orası geçici bir merkez, sağlam bir köpek orada mikrop kapar, hastalanır. Elini kolunu sallayan alın bunları diye bakımevlerine hayvan bırakırsa bu dünyada ki ilahi sistem biz insanlara ne yapar? Hangi dileğimiz olur?

Merak edenler için bilgi verelim yavrular iki buçuk aylıklar, anne bakımevinde kısırlaştırılıp aşılandıktan sonra küpelenerek yine o mahalleye bırakılacak. Ama sanırım artık Fatih Koleji’nin değerli bahçesine gitmez yada biz gitmemesini umarız. Bugün bu yavruları oradan alırken bir çok öğrenci öperek bu köpeklere veda etti, bir kısmı da oh kurtulduk diye sevindi. Hepsi çocuk. Bu çocukların bu konuda bir günahı yok. Tıpkı bugün aldığımız ana kuzusu köpek yavruları gibi. Olmadı hiç olmadı.”

Kaynak: pusulagazetesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dostluğu Kalıplara Sığdırmayan 15 Sevimli Köpek one cikan 1

Dostluğu Kalıplara Sığdırmayan 15 Sevimli Köpek

fareler üzerinde yapilan deney 1 1

Bilim, Fareleri Alzheimer Hastası Etti!