in

Okul Bahçesinde Bitkin Halde Bulunan ‘Boziş’ Öğrencilerin Yeni Arkadaşı Oldu

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki okulun bahçesinde 3 ay önce bitkin halde bulunan ve “Boziş” adı verilen kediye öğrenci ve öğretmenler sahip çıktı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki bir okulun bahçesinde 3 ay önce hasta halde bulunan kediyi öğrenci ve öğretmenler besliyor. Bağlar Arif Eminoğlu İlkokulunun bahçesinde bitkin halde bulunan kedi, okul yönetimi tarafından tedavisi yaptırıldıktan sonra yeniden okul bahçesine götürüldü.

Okul Bahçesinde Bitkin Halde Bulunan Boziş Öğrencilerin Yeni Arkadaşı Oldu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğretmen ve öğrencilerin “Boziş” adını verdikleri kediyi sahiplenmesi üzerine bahçeye kulübe yapıldı. Öğrencilerin okulda bulunmadığı zamanlarda kulübesinde barınan “Boziş”, derslerde, teneffüslerde ve öğle aralarında hem öğrenciler hem de öğretmenlerden ilgi görüyor.

Derslerde sıraların üzerine çıkan kimi zaman da masa aralarında gezinen kedi, ders dışında öğrencilerle okul koridorunda ve bahçede oynuyor.

Okul müdürü Meral Bozokalfa, bakımı ve beslenmesi, öğrenci ve öğretmenlerin sorumluluğunda olan kedinin, kısa sürede okulun maskotu haline geldiğini söyledi.

Bu sayede öğrencilerin sokak hayvanlarına bakışının değiştiğini vurgulayan Bozokalfa, “Boziş okulumuza yaklaşık 3 ay önce geldi, çok hastaydı. Tedavisini yaptırdık. Sınıflarımıza giriyor, ders dinliyor. Çocuklar onu çok sevdi, o da çocukları çok sevdi. Okulumuzu renklendirdi. Öğrenciler evden mama, süt, peynir getirip veriyor. Zil sesiyle koridorları geziyor. Temizlik yapıldığı zaman merdivenlere basmıyor. Ders aralarında odamın kapısı açık olduğu için gelip koltukta oturuyor. Zil çaldığı zaman da sınıfa gidip ders dinliyor” diye konuştu.

Okul Bahçesinde Bitkin Halde Bulunan Boziş Öğrencilerin Yeni Arkadaşı Oldu 3

Öğretmen Mahmut Duran ise sokak hayvanlarının sayısının fazla olduğuna dikkat çekerek, “Boziş, okulumuzun maskotu gibi, sürekli sınıfımıza gelir öğrencilerle beraber vakit geçirmeye çalışır. Öğrenciler Boziş’i gördüğü zaman mutlu oluyor. Sınıfımızda kedi beslediğimiz için çok mutluyuz. Dersi anlatırken pür dikkat dersi dinliyor. Biz ona, o da bize alıştı” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Mina Kıran da kediyi çok sevdiğini belirterek, “Sokakta bulduğumuzda hastaydı. Bahçeye getirdik, önce onu besledik. Bahçede ona sıcak bir yuva yaptık. Ne zaman hasta olsa veterinere götürüyoruz. Kedi sınıftayken çok mutlu oluyorum. Birlikte ders dinliyoruz” dedi.

Okul Bahçesinde Bitkin Halde Bulunan Boziş Öğrencilerin Yeni Arkadaşı Oldu 2

Öğrenci Dilvin Narlayan ise evden kediye süt ve mama getirdiğini anlatarak, “Kedi beni görünce hemen masama çıkıyor, beni çok seviyor, ben de onu çok seviyorum” diye konuştu.

Kaynak: TRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargalar Primatlardan Sonraki En Zeki Hayvanlar Mıöç

Kargalar, Primatlardan Sonraki En Zeki Hayvanlar Mı?

Aracın Çarptığı Yaralı Köpeğin Başında Nöbet Tutup Ezilmesini Engelledileröç

Aracın Çarptığı Yaralı Köpeğin Başında Nöbet Tutup Ezilmesini Engellediler