in

Öğretmen Katliamı Ortaya Çıkardı: Belediye 15 Bin Lira Ceza ile Kurtuldu

Zonguldak’ta bir öğretmen tek başına iz sürerek belediyenin 10 köpeği katlettiğini tespit etti. Öğretmenin ihbarını sonuçlandıran savcı da köpekleri gömüldüğü yeri kazdırıp katliamı kayda geçirdi.

Zonguldak’ta özel eğitim öğretmenliği yapan Gökhan Kazan, 2 Aralık 2016’da meydana gelen olayda belediye ekiplerinin sahipsiz sokak köpeklerini iğne ile bayıltarak topladığını ve ardından boş araziye canlı canlı gömdüğü konusunda duyum aldı. Hayvansever öğretmen, Perşembe beldesinde iz sürerek köpeklerin gömüldüğü yeri bulmak için harekete geçti. Konuyu sorduğu belde sakinlesiyasilerin hedefi olmaktan çekindikleri için konuşmadı. İki hafta tek başına çalıştıktan sonra Gökhan Kazan köpeklerin gömüldüğü yeri tespit etti.

zonguldak kopek katliami

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Savcı Özel Olarak İlgilendi

Gökhan Kazan, daha sonra Çaycuma Savcılığı’na giderek Perşembe Belediyesi yetkilileri ve iğneyi kullanan işçiler E.K. ile Ö.K. hakkında bir yıl önceki katliamla ilgili suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet savcısının talimatıyla yapılan kazıda 10 köpeğin iskeleti bulundu.

zonguldak kopek2

Köpekler Canlı Canlı Gömülmüş!

Adli Tıp Kurumu’na gönderilen örneklerde köpeklerde uyuşturucu madde bulunamadı. Jandarmanın araştırma tutanağında ise köpeklerin canlı canlı gömüldüğü konusunda beldede dedikodunun olduğu ancak kimsenin hedef olmamak için tanık olmak istemediği belirtildi. Araştırmada belediyenin bir gün önce ‘Yarın başıboş köpekler toplanacaktır’ anonsu yaptığı tutanakta yer aldı.

Sorumlulara Sadece Para Cezası!

Savcı, soruşturmada, köpeklerin uyuşturucu iğne kullanılarak öldürüldüğünü belirtmesine rağmen Türk Ceza Kanunu’nda sahipsiz sokak köpeklerine yönelik ceza maddesi bulunmadığı için kavuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Savcı Belediye ve sorumlu kişiler hakkında ise toplam 15 bin lira idari para ceza kesilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na yazı yazdı.

Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam ise köpek katliamını kendilerinin yapmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursatilkiyeiskence

Bursa’da Yavru Tilkinin Kuyruğunu Kesip Tellere Astılar

colorado annegeyik market

Anne Geyik Girdiği Markette Önce Ürünlerini Kontrol Etti, Sonra Ailece Geldi