in

Öğrencilerin En Sevimli Arkadaşı ‘Kocakafa’

Girne Ortaokulu 687 öğrencesinin yanı sıra kedi dostumuz Kocakafa’ya da ev sahipliği yapıyor.

kocakafa2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İzmir‘in Karşıyaka İlçesi’ndeki Girne Ortaokulu‘nun sadece öğrencileri değil bir de kedileri var. ‘Kocakafa’ isimli kedi dostumuz öğrenciler ve öğretmenler tarafından çok seviliyor. Okulda özgürce dolaşabilen ‘Kocakafa’ istediği zaman sınıflarda dolaşabiliyor ya da öğretmenler odasında oturabiliyor. 4 yıldır Girne Ortaokulu’nda yaşayan ‘Kocakafa’ öğrencileri okulun açılış töreninde karşılıyor. ‘Kocakafa’, teneffüsler ve öğle arasında öğrencilerin elinden mamasını yiyor. Öğretmenler odasına da giren ‘Kocakafa’ öğretmenlerin çay atıştırmalıklarına ortak oluyor.

kocakafa3

Geçen 4 Ekim’deki ‘Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında okulda öğrencileriyle pano hazırlayan öğretmenler, ‘Kocakafa’yı karikatürize etti. Panoda ‘Kocakafa’, düşünce balonlarıyla öğrencilere okulda yaptıkları yanlış hareketleri söyleyip, doğrularını anlatıyor.

kocakafa4

‘Zihinsel Engelli Öğrenciler Kocakafayı Koruyor’

‘Kocakafa’, çöpleri çöp kutusuna atmayan, koridorda koşan ya da dersi dinlemeyen öğrencileri uyarıyor. 687 öğrencinin eğitim gördüğü Girne Ortaokulu’nda iki özel eğitim sınıfı bulunuyor. Zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim sınıfının öğretmeni Nazmiye Çelik, ‘Kocakafa’nın kendi öğrencileri üzerinde olumlu etkileri olduğunu anlattı. ‘Kocakafa’nın bakımıyla yakından ilgilendiğini belirten Nazmiye Çelik, şöyle dedi: “ ‘Kocakafa’nın beslenme ve bakım işlemini diğer öğretmen arkadaşlarımla üstlendim. Belediye veterinerinden de aşılar ve tedavi gerektiren durumlarla ilgili destek alıyoruz. Özel eğitim sınıfında okuyan öğrencilerimle ‘Kocakafa’nın mamasını, suyunu veriyoruz. Onların güvenliğini sağladıktan sonra her gün bir öğrencimiz besliyor. Çok seviyorlar ve artık kediyi korumaya başladılar. Çocuklara hayvanlar haftası kapsamında doğru davranışların öğretilmesi için öğretmenlerimiz bir pano hazırladık. Panoda işlenen kedinin okulumuzda gerçekten besleniyor olması da dikkat çekmesi açısından bizi çok destekledi.”

kocakafa-o-c

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öç 3

Bir Deneyimim, Bin Pişmanlığım….

tea Ö.Ç 1

Dünyaya reklam yıldız olmak için gelmiş köpek Tea