in

Öğrencilerin Dostu ‘Fındık’, Köyünde Toprağa Verildi

Tokat’ın Turhal ilçesinde bir ilkokuldaki önlüklü görüntüleriyle herkesin sevgisini kazanan, yakalandığı gençlik hastalığı sonrası tedavi gördüğü Ankara’da hayatını kaybeden “Fındık” isimli köpek gömüldü.

Fındık, Turhal Belediyesi’ne ait araçla Ankara’dan ilçeye getirildi. Fındık için hayvan barınağının bahçesinde görevlilerce mezar hazırlandı.

boncuk 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Karadeniz Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Nihal Erkoç, Fındık’ın kefene sarılı cansız bedenini mezara kadar taşıdı. Fındık’ın gömülmesinden sonra Erkoç, Fındık’ın giydiği önlüğü mezarının üzerine koydu. Erkoç’un, gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.
boncuk 2
Fındık için hazırlanan mezar taşına adı yazılarak fotoğrafı yapıştırıldı. Erkoç, gazetecilere yaptığı açıklamada, üzgün olduğunu belirterek, “Bu da Fındık’ın özel bir hatırası oldu. Fındık çok güzel bir öğretici oldu. Bir şeyleri öğretti. Çocuklar ziyarete geldiğinde Fındık’ın, anlatılacağı bir hikayesi olacak” dedi.
Kaynak: Sputnik Türkiye

Yorum

Yorum Ekle
  1. nasil uzuldum anlatamam gecen veterinerin biri 14 saat hasta kopegi arabanin bagajina koymus ve unutmus ac susuz findigin akibetide oyle olmasin allah merhametli insanlarla karsilastirsin cok uzuldum findiga

  2. Onlar rabbimin dilsiz kulları bizlerden tek farkları konuşmamaları,ama o kadar meziyetleri varki,sadıklar,dostlar,zarar vermeyene dokunmazlar,istemediklerini bilir,istenilenden uzaklaşırlar,fındık muhteşem bir çandı,melek oldu o huzur ıçinde uyusun,gökkuşağının altında onu sevenleri beklesin,kuzum?

  3. Helâl olsun Nihal hanıma,ve o mini öğrencilere,çok kişiye ders verdiler örnek oldular,huzur ıçinde uyu meleğim,kısa ömrünü tamamlayamadan göçtün bu dünyadan sen farkındalık yarattın güzel çocuk,

  4. Tabii böyle önlük giydirmekle olmuyor bu işler aşıları tam olarak yapılsaydı bu hayvancağız ölmezdi. Önlük giydirmekte ne oluyor hayvana eziyet önlüksüz çocuklar sevmiyormu?

  5. İçim parçalandı yemin ederim nasılda birden bire gitti canım yaa ne tatlı ne uslu akıllı bir kuzuydu çok üzüldüm yeminler olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kolombiya

Kamplumbağaları Yurtdışına Çıkarmaya Çalışan Kaçakçılar Polis Köpeği Sayesinde Yakalandı

Yaren Leyleğin Köyüne Ziyaretçi Akınıöç

Yaren Leyleğin Köyüne Ziyaretçi Akını