in

Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Sıcacık Yuvalar

Sivas’ın Zara ilçesinde Lise öğrencileri tarafından okul atölyesinde sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde içine sığınacakları yuvalar yapıldı.

Sivas’ın Zara ilçesinde Kaymakamlık tarafından düzenlenen ‘Bir Kap Mutluluk’ projesi kapsamında sokak hayvanları için Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi atölyesinde öğrenciler tarafından köpek kulübeleri, kedi evleri ile kuş yuvaları imal edildi. İmal edilen köpek kulübeleri, kedi evleri ile kuş yuvaları kaymakamlık tarafından ilçenin farklı noktalarına bırakıldı.

Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Sıcacık Yuvalar2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen dağıtım töreni ile yuvalar sokak hayvanı sahiplenmek isteyenlere teslim edildi.

Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Sıcacık Yuvalar4
Proje hakkında açıklama yapan Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, “Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk Beyin, bahçesinde hayvan sahiplenmesi bize ilham oldu. Bu nedenle biz de sokak hayvanlarına bir proje yaptık. Projemiz için önce Zara Anadolu Lisemizde bir program düzenledik. Programmızın geliriyle de Zara Çok Programlı Lisemizin atölyesinde sokak hayvanlarına yönelik barınaklar yaptık. Bu barınaklarımızı işyerlerimize, esnafımıza, kurumlarımıza, kamu kurumlarımızın bahçelerine bırakarak sokakta olan hayvanlarımızı sahiplendireceğiz ” dedi.

Öğrencilerden Sokak Hayvanlarına Sıcacık Yuvalar6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80 Yaşındaki Şenay Teyzenin Yokluğunda 90 Kediye O Bakıyoröç

80 Yaşındaki Şenay Teyzenin Yokluğunda 90 Kediye O Bakıyor

Başı Bidona Sıkışan Yavru Köpek Jandarma Tarafından Kurtarıldıöç

Başı Bidona Sıkışan Yavru Köpek Jandarma Tarafından Kurtarıldı