in

Öğrenciler ‘Kuşlar Yuvasız Kalmasın’ Dedi

Osmaniye’de 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesinde öğrencileri tarafından, “Yuvasız Kuş Kalmasın” sloganıyla, ağaçlara asılmak üzere tahtadan kuş evleri yapılıyor.

Görsel Sanatlar Atölyesi bünyesinde oluşturulan Tasarım Beceri Atölyesinde öğrenciler tarafından “Kuş Evleri” üretiliyor. Okul Müdürü Kadir Dündar, “Gençlerimiz, kuşlar için vakıf kuran atalarının izinde, kurdukları tasarım ve beceri atölyesinde kuşlara yuva yapıyorlar” dedi.

Dündar, “Merhamet ve sevginin örneği, Osmanlı’nın nezaket, zarafet ve iyilik temelleri üzerine kurduğu yaşam felsefesini mimari olarak anlattığı en güzel eserleri arasında yer alan ve günümüze kadar ulaşan Kuş Evlerinin yeniden hayat bulması ümidiyle başlatılan proje kapsamında öğrenciler, “Yuvasız Kuş Kalmasın” sloganıyla çalışmalarını devam ettirmektedirler. Yapılan kuş evlerin Osmaniye Belediyesine ait Park ve Bahçeler ile okul bahçelerimizdeki ağaçlara asılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Canan Polat ise öğrenciler tarafından doğada kullanılmak üzere hazırlanan kuş evlerinin, farklı renkleri ile farkındalık oluşturmak istediklerini, şu ana kadar ise 170 adet kuş yuvası yaptıklarını belirtti. Polat, bir ay içerisinde bu sayının 300’e ulaşmasını hedeflediklerini belirterek, ahşaptan yapılan yuvaların yine öğrenciler tarafından doğadaki ağaçlara asılacağını sözlerine ekledi.

Yanan Binada Mahsur Kalan Anne Kedi ve Yavruları Kurtarıldı

8 Yıl Boyunca İki Kedisi ile Beraber Japonya’yı Karış Karış Gezen Gezgin