in

Öğrenciler Derste Kedi Bağırsağıyla İp Atladı

Amerika’da lise öğrencilerinin anatomi dersinde iç organlarını deştikleri kedinin bağırsağıyla ip atlama görüntüleri ortalığı karıştırdı. İnternette yayılan videoda, Teksas eyaletindeki bir lisede öğrencilerin sınıfta kedi bağırsaklarını kullanarak ip atlama görüntüleri büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

teksasliseli-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Amerika’nın Teksas eyaletinin Bexar ilçesindeki Winston Churchill Lisesi’nde çekildiği belirlenen görüntüler sonrası açıklama yapan okul idaresi hiç kimsenin video görüntülerinden ötürü herhangi bir cezaya çarptırılmayacağını duyurdu. Okul idaresinin bu açıklamaları, video hakkında eleştirilerde bulunan hayvan hakları savunucularını kızdırdı.

Anatomi Dersinde Yaşandı

North East Independent School District (NEISD) bölgesi yetkilileri yerel KENS-TV’ye yaptıkları açıklamada, videoya konu olan olayın bu ayın ilk günlerinde Winston Churchill Lisesi’nde anatomi dersinde yaşandığını açıkladı. Bölge yetkilileri, adını açıklamadıkları öğretmenin, öğrencilere kedinin bağırsaklarını çıkarmalarına ve hayvanın bağırsaklarıyla ip atlamalarına izin verdiğini dile getirdi. Öğretmenin bu davranışının altında yatan amacın, öğrencilere hayvanın bağırsaklarının uzunluğunu ve dayanıklılığını göstermek olduğu ifade edildi.

 

PETA Çağrıda Bulundu

NEISD bölge sözcüsü Aubrey Chancellor, öğrencilerin ya da öğretmenin cezalandırılmayacağını çünkü herhangi bir kötü amaç bulunmadığını dile getirdi. Hayvan hakları örgütü PETA, ortaya çıkan görüntüleri kaba ve rencide edici olarak niteledi. PETA okul yönetimine çağrıda bulunarak; “PETA, Winston Churchill Lisesi’ni, öğrencilerine, hayata karşı saygıyı öğretmeye çağırıyor. Eğitimlerinde hayvanların kullanılmadığı öğretim metodlarıyla bilim yapılmasına davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tavşan güvercin ajanimo1

Öksüz Tavşan Yavrularını Güvercin Sahiplendi

osmanlı maymun ajanimo1

Osmanlı Döneminde İdam Edilen Maymunlar ve Maymunkeş Abdülkerim Efendi