in ,

Oğulları Veteriner Uzman Çavuş Ahmet Akdal’ın Şehit Olduğu Saldırı’da Gazi Olan Mayın Arama Köpeği Atmaca’yı Sahiplendiler

Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Ahmet Akdal’ın aynı olayda yaralanan mayın arama köpeği ‘Atmaca’, tedavisinin ardından şehidin ailesine teslim edildi.

Şehit Veteriner Uzman Onbaşı Ahmet Akdal’ın ailesi, oğullarının emaneti gördükleri Atmaca’yı sahiplenmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) talepte bulundu. Ailenin talebi kabul edilerek, sağlığına kavuştuktan sonra teşkilattan emekli edilen köpeğin sahiplendirilmesi kararlaştırıldı. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’nda görevli Sağlık Albay Nilgün Alçay, şehidin silah arkadaşlarıyla birlikte aileyi Kahramanmaraş’taki evinde ziyaret edip, Atmaca’yı kulübesiyle birlikte teslim etti. Atmaca’nın Diyarbakır’dan getirilen kulübesi de evin bahçesine konuldu.
3 aylık bir tedavinin ardından eski sağlığına kavuşan ve emekli olan Atmaca, artık şehidin Kahramanmaraş’taki ailesiyle birlikte yaşayacak.

Sehit Veteriner Uzman Onbasi Ahmet Akdalin Mayin Arama Kopegi Atmaca Sehidi Mezarinda Ziyaret etti 0 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Veteriner Uzman Onbaşı Ahmet Akdal’ın aynı saldırıda yaralanan ve tedavisi tamamlanan mayın arama köpeği ‘Atmaca’, şehidin ailesine teslim edildi.

“Oğlumun Kokusu Sinmiş, Artık Benim Evladım”

Remziye ve Feramuz Akdal çifti, oğullarının emanetini teslim alırken duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına boğuldu. Feramuz Akdal, ”Oğlumun emaneti olarak bakacağım ben buna. Artık benim evladım oldu” dedi. Remziye Akdal ise, “Oğlumun kokusu üzerine sinmiş. Sanki yavrumdan bir parça geldi bana” diye konuştu.

Şehidin Emaneti İle Şehide Ziyaret

Şehidin babası Feramuz ve annesi Remziye Akdal, şehidin emaneti Atmaca ile Kurban Bayramı öncesi Kahramanmaraş Şeyhadil Mezarlığı Şehitliği’ni ziyaret etti. Atmaca’ya şehit Ahmet Akdal’ın mezarındaki fotoğrafı gösteren aile daha sonra şehidin mezarı başında Kur’an okuyup dua etti. Tüm şehitlere rahmet dileyen şehidin babası Feramuz Akdal, “Oğlum Ahmet Akdal biliyorsunuz 7 Nisan’da şehit olmuştu. Bugün burada şehidimizin mezarı başındayız. Bir emaneti köpeği vardı ve mayın arama köpeği ile birlikte görev yapıyordu oğlum. Ahmet’imin şehadeti sırasında bu köpeğimiz de gazi oldu. Biz komutanlarımızdan talep ettik bize verilmesini ve bakacağımızı talep ettik ve bize Atmaca’yı getirip verdiler. Oğlumun emaneti yadigarı olarak bu köpeğimizi sahiplendik ve ömür boyu bakacağız. Bugün de Kurban Bayramı buraya geldik köpeği ile tüm şehitlerimizi ve oğlum Ahmet Akdal’ın şehadetinin Allah kabul etsin diyoruz” dedi.


Oğlunun emaneti ile oğlunu mezarı başında ziyarete geldiklerini ifade eden anne Remziye Akdal ise, “Oğlum olmadan bu ikinci bayram olacak benim için ama şehitlerimiz olmadan da vatan olmuyor. Ahmet’imin emaneti Atmaca, biz askerlimizden istedik. Başta Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar olmak üzere bütün komutanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah devletimizi hainlere fırsat vermesin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuyuda Mahsur Kalan Kopek Itfaiye Ekipleri Tarafindan Kurtarildi 1

Kuyuda Mahsur Kalan Köpek İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

Kurban Bayramı Kutlu Olsun

Zamanın Ruhu ve Mekânın Dili ile Ahitleşenlerin Kurban Bayramı Kutlu Olsun