in

Odunpazarı’nda Belediye ve STK, Hayvanlar İçin Savaşmadı Birlikte Çalıştı

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte sokak hayvanları için işbirliği yaptı. Dernek tarafından yapılan 11 köpek kulübesi, Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Akarbaşı Mahallesi’nde bulunan Nasrettin Hoca Parkı’na yerleştirildi.

Hayvan haklarıyla ilgili faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri (STK) ile belediyeler sürekli çatışma halinde. Çünkü belediyeler, sokak hayvanlarıyla ilgili sorumluluklarını sahiplenmek yerine sokak hayvanlarını sorun olarak görüp onları sakini oldukları kentlerden uzaklaştırmak, ormanlara atmak,  hayvan hastanesi yapmak yerine barınak adı verilen hapishaneleri için bütçe ayırarak kamunun kaynağını boş yere harcamakta. Öte yandan gönüllüler ve STK’lar, bir yandan belediyelerin sokak hayvanları konusunda yerine getiremediği sorumlukları üstlenirken diğer taraftan belediyelerin yarattığı sorunlarla mücadele etmekten yorgun düşmekteler.

AW276550 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kentin Sakini Olan Sokak Hayvanlaryla Birlikte Yaşamak Mümkün

Kentin sakini olan sokak hayvanları ile birlikte yaşanabilir kentler yaratarak Türkiye’yi bu anlamda dünyanın ayrıcalıklı ülkelerinden bir haline getirmek yerine,  kamunun  kaynağını kent sokaklarını hayvansızlaştırmak için harcayan belediyeler, artık sadece hayvan hakkı savunucularının değil toplumun tüm kesimlerinden tepki alıyorlar. Sokak hayvanları konusunda artan toplumsal duyarlılık karşısında, yaptıklatı yanlışın farkına varan belediyeler ise  bu yanlışlarından dönmeye başlıyor.

AW276550 06

Odunpazarı Nasrettin Hoca Parkına 11 Köpek Kulübesi

O belediyelerden biri de Odunpazarı Belediyesi. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Eskişehir Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği (MANCAHANE) ile işbirliği yaptı. MANCAHANE tarafından yapılan 11 köpek kulübesi, Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Akarbaşı Mahallesi’nde bulunan Odunpazarı Nasrettin Hoca Parkı’na yerleştirildi.

Hayvanların, yazın sıcak kışın da soğuk havalardan etkilenmemesi için Odunpazarı’ndaki parklara köpek ve kedi kulübeleri yerleştirmeye başladıklarını  söyleyen yetkililer, hayvanlar için gerçekleştirdikleri çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Odunpazarı Belediyesi İnsan Türcüsü Hizmet Anlayışını Bırakıyor

Odunpazarı Belediyesi ile Eskişehir Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği arasındaki bu işbirliği, insana hizmet etmeyi öncelikleri arasına alıp sorumlulukları arasında yer alan hayvanlara hizmet etmeyen ve kamunun kaynağını sokak hayvanlarından kurtulmak için harcayan belediyelerin türcü hizmet anlayışını sonlandırması açısından son derece önemli bir adım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aydin Buyuksehir Belediyesinden Sokakta Yasayan Canlar icin Araliksiz 7 Gun 24 Saat Hizmet

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Sokakta Yaşayan Canlar için Aralıksız 7 Gün 24 Saat Hizmet

Zonguldak Emniyeti Sokak Hayvanlarini Unutmadi...

Zonguldak Belediyelerinin Ormana Attığı Sokak Hayvanlarını, HAYDİ Polisi Besliyor