in

Odunpazarı Belediyesi Sokak Hayvanları için Çalışan Personelini Eğitti

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin almış olduğu “Başıboş Hayvanlara Yaklaşma ve Müdahale Teknikleri” eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

odunpazarı-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Odunpazarı Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen sertifika programına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri ve kursiyerler katıldı. Türkiye’de ilk defa açılan ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim programı ile hem çalışanlar için hem de sokak hayvanları için büyük sorun oluşturan eğitimsiz personel sorununun çözümünü amaçladıklarının altını çizen Başkan Kurt, hayata geçirdikleri yenilikçi uygulamalara devam edeceklerinin vurgusunu yaptı.

odunpazarı-ajanimo2

İlk Diplomalı Personel Odunpazarı’nda

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, bugüne kadar bu işlerin bir meslek olarak kabul edilmediğini belirtti. Başkan Kurt, “Çalışanlar vasıfsız işçiler olarak kayıt altına alınmakta. Fakat hayvanlarla özellikle de sahipsiz sokak hayvanları üzerinde çalışmak özel bazı bilgiler gerektirmektedir. Bu konuda çalışan insanların eğitimsiz olması hem çalışan personel için hem de sokakta yaşayan hayvanlar için büyük tehlike oluşturmaktadır. Odunpazarı Belediyesi’nin açtığı bu kurs sayesinde oluşan tehlike ortadan kalktı, bu iş bir meslek haline geldi ve çalışanlar daha da bilinçlendi” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gulus hayvan ajanimo 17

Bu Kadar da Mutlu Olunur mu?

bodrum ajanimo1 1

Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı