in

Obez Kedi Tombalak, Zehirlendi

İstanbul Küçükçekmece’de vatandaşların sahip çıktığı 18 kiloluk obez kedi görenleri şaşırtıyor. En son yediği bir yemek sonucu zehirlenen ‘Tombalak’ adı verilen kedi tedavi altına alındı.

Küçükçekmece Atakent Mahallesi’nde bir site sakinleri tarafından sahip çıkılan ve sitenin maskotu haline gelen “Tombalak” isimli kedi 18 kilogram ağırlığına ulaştı.

5a62f5ef67b0a92294a23ac5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Görenlerin gözlerine inanamadığı “Tombalak” aşırı kiloları yüzünden yürümekte bile zorlanıyor. Kedi en son yediği bir yemek sonucu zehirlendi. Vatandaşların habervermesi üzerine Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı veteriner ekipler kediyi alarak belediyeye ait hayvan rehabilitasyon merkezine getirdi ve tedavi altına aldı.

5a62f5f567b0a92294a23acc

Serum verilen ve kısa sürede sağlığına kavuşacağı belirtilen “Tombalak” iyileşmesinin ardından yeniden siteye getirilecek. ‘Tombalak’ın yanlış beslenme sonucu bu kiloya ulaştığını belirten veteriner hekim Ferdi Algur, ‘Tombalak’ın artık kilo vermesinin zor olduğunu belirterek, vatandaşların kedileri beslerken daha bilinçli davranması gerektiğini söyledi.

IH3 299999 2

Veteriner hekim Algur, “Yememesi gereken bir şeyleri yemiş ve bağırsaklarında problem oluşmuş. Tedavimizi yapıyoruz. Tedavi sonunda iyileşecek inşallah. Tombalak’ın zayıflama şansı çok düşük” dedi.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konyada Akıllara Durgunluk Veren Olay Öğrencilere Poşette Civciv Hediye Ettileröç

Konya’da Akıllara Durgunluk Veren Olay: Öğrencilere Kese Kağıdı içinde Civciv Hediye Ettiler!

Baygın Köpeği Otoyola Fırlattıöç

Baygın Köpeği Otoyola Fırlattı!