in

Nurgül Öğretmen, Öğrencilerinin Bulduğu Annesiz Yavru Kedilere Sahip Çıktı

Karabük’te, Türkçe öğretmeni Nurgül Dikmen, kurs için okula gelen öğrenciler tarafından laboratuvarda bulunan yavru 2 kediyi sahiplendi.

Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu’nda görevli Türkçe öğretmeni Nurgül Dikmen, kursa gelen öğrencilerin laboratuvarda bulduğu yavru 2 kediyi, akşam saatlerine kadar beklemesine rağmen anne kedi ortalarda görünmeyince evine götürdü. Dikmen, rahatsızlığı bulunan kedilerden birini veterinere bıraktı. Diğer kedi ise evde bakacak kimsenin olmaması nedeniyle Nurgül öğretmen tarafından her gün okula götürüldü.

nurgul ogretmen ogrencilerinin buldugu kediyi sahiplendi 6504 dhaphoto11

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Teneffüslerde kediyi beslediğini anlatan Nurgül Dikmen, “Ne yapacağımızı bilemedik. Anne kediyi aradık, akşam çıkışa kadar bekledik, gelmedi. Ölmek üzereydiler. Aç kalıp, ölmelerini istemedim ve alıp, eve götürdüm. Her sabah okula götürüyorum, teneffüslerde besliyorum. Öğle aralarında yemek yemeye gitmiyorum, onlar aç kalmasın diye. Umarım, hayatta kalmalarını başarabilirim” diye konuştu.

nurgul ogretmen ogrencilerinin buldugu kediyi sahiplendi 6504 dhaphoto21

Okulda çocuklara da örnek olmak istediğini dile getiren Dikmen, “Çünkü günümüzde hayvanlara kötü davranmak inanılmaz boyutlara ulaştı. Onlara da biraz merhamet aşılamak istiyorum. Onların gözünde bir kahraman oldum. Sanırım ismini ‘Güçlü’ vereceğim; çünkü gayet güçlü. Diğerinin ismini ise sağlığına kavuşunca düşüneceğim. Çok bağlandım. Onlar da benim çocuğum gibi. 2 yaşındaki kızım da çok seviyor. Büyük bir ihtimalle birlikte yaşayacağız bundan sonra. Öğrenciler, ‘Her gün görebilir miyiz?’ diyor. Bir süre gösteriyorum; çünkü uyumaları lazım. Hep birlikte okulca mutluyuz” dedi.

nurgul ogretmen ogrencilerinin buldugu kediyi sahiplendi 6504 dhaphoto31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sahaygirentekirkedi

Beşiktaş Sahaya Giren Kedi’yi arıyor

Esneme Konusunda Jimnastikçilere Taş Çıkartan Selvi Boylu Kedicikleöç

Esneme Konusunda Jimnastikçilere Taş Çıkartan Selvi Boylu Kedicikler