in

Nuray Hafiftaş’ın 50 kedisi ve 10 Köpeği Öksüz Kaldı

Hayatını kaybeden sanatçı Nuray Hafiftaş konsere gittiği şehirlerden sahiplendiği onlarca kedisi ve köpeği ile yaşıyordu.

Sanatçı Nuray Hafiftaş, geçtiğimiz yıl temmuz ayında geçirdiği kalınbağırsak ameliyatından sonra karaciğerine de sıçrayan kanser nedeniyle özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Uzun süre tedavi gören ünlü sanatçı Nuray Hafitaş bugün hayatını kaybetti.

0BD1249522253E4DB8C9B49Db

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanseverliği bilinen Nuray Hafiftaş yaklaşık 10 yıl önce Çatalca’da bir çiftlikte onarca kedisi ve köpeğiyle yaşamaya başlamıştı. Nuray Hafitaş, hayvanlarıyla çiftlikte yaşama kararı almasını şöyle açıklamıştı  “Çocukken bir sürü kedim, köpeğim olsun, onlarla birlikte yaşayayım isterdim. Ama annem karşıydı evde hayvana. Çünkü rahatsızlığı vardı. Ben de ‘inşallah bir gün müsait bir yerim olur’ diye dua ederdim. Sonunda bu dileğimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. 

Nuray Hafiftaş kedilerini konser için gittiği şehrilerden sahipldendiğini şöyle anlatmıştı “Kedilerim ve köpeklerimin büyük çoğunluğu muhtaç durumdaki hayvanlar. Birçoğu sokağa atılmış, kulağı duymayan, bir bacağı olmayan, gözü görmeyen kediler, köpekler. Konsere gittiğim yerlerden topluyorum onları. Mesela Kütahya’da arabanın önüne bir kedi yavrusu çıkmıştı, alıp getirdim. Onun adı Kütahyalı. İzmir’de bir yavru yağmurun altında sırılsıklam olmuştu. Onu da getirdim. En son Bolu’dan getirdim bir tane. Tam 45 dakika peşinde koştum yakalayabilmek için.” 

13938580 1783012325277061 3527598068289074868 n

Sanatçı Kumburgaz’da verdiği bir konser sırasında beslediği hayvanlara mama vermeyi unuttuğunu fark edip hayranlarından özür dileyerek apar topar mekanı terk etmişti. Nuray Hafiftaş “Eyvah evdeki yavrularımın yemeklerini vermeyi unuttum. Üç kuruş para kazanacağım diye onların bir tek kılına zarar gelsin istemem. Tüm sevenlerimden özür diliyorum. Hemen gidip kedi ve köpeklerimin yemeklerini vermeliyim yoksa açlıktan ölür hayvanlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fil3 1

Mozambik’te Altı Yılda 11 Bin Fil Öldürüldü

Garajda Mahsur Kalan Kedi 3 Haftadır Kurtarılmayı Bekliyoröç

Garajda Mahsur Kalan Kedi 3 Haftadır Kurtarılmayı Bekliyor