in

Notre Dame Katedrali’nin Arıları Kurtuldu

Notre-Dame’ın çatısında yaşayan arılar yangından sağ kurtuldu. Arıların bakıcısı, “Bu bir mucize” açıklamasını yaptı.

Notre-Dame Katedrali’nin çatısında yaşayan 200 bin arının ölmediği belirlendi. Arıların bakıcısı Nicolas Geant, arı kovanlarının yangında hiçbir hasar almadığını söyledi.

notre dame 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gaent, Paris’teki arı nüfusunu artırmak için başlatılan proje kapsamında 2013’te çatıya konulan arı kovanlarına o günden bu yana bakıyor. Arı kovanları, Notre Dame’ın güney kanadında kutsal eşyların tutulduğu odanın üzerinde, ana çatının 30 metre altında tutuluyor. Avrupa arıları, diğer arı türlerinin aksine tehlike sezdiklerinde midelerini tıka basa balla dolduruyor ve kraliçe arıyı korumak için kovanlarında kalıyor. Geant, yangında arılara yönelik en büyük riskin yüksek sıcaklıklar olduğunu, dumanın ise arıları sadece sarhoş edeceğini söyledi.

notre dame arı

Geant yaptığı açıklamada “Karbon dioksit arıları öldürmüyor, sadece sarhoş edip, uyutuyor.” dedi. Arıcılar da, sokulmadan kovanlara yaklaşabilmek için duman kullanıyor. Geant, “Notre-Dame’a olanlar çok üzücü çünkü çok güzel bir yapı. Tanrı’ya şükür, alevler arılara dokunmadı. Bu bir mucize” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeklerin Koşulsuz Sevgisini Gösteren 20 Görselöç

Köpeklerin Koşulsuz Sevgisini Gösteren 20 Görsel

calico

Uyumlu, Güzel Ve Sevimli British Shorthair