in

“Niçin İşkence ve Vahşetin Devam Etmesine Seyirci Kalıyoruz?”

Hayvanlara karşı işlenen suçların ardı arkası kesilmezken ‘hayvanları koruma kanunu’ hala TBMM’de bekletiliyor! Birçok hayvan hakkı savunucusu ve ünlü isimler bu duruma tepki göstererek sürecin derhal başlatılmasını istiyor. Son olarak; Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HAYKONFED) Nesrin Çıtırık da yayınladığı video ile yetkililere seslendi!

5199 sayılı ‘Hayvanları Koruma Kanunu’ kabahatler şu anda kanununda yer almakta. Yani maalesef; birinin kapalı alanda sigara içmesi, ya da çevreyi kirletmesi ile bir hayvana işkence etmesinin cezası aşağı yukarı aynı!

Yapılan araştırmalar; hayatlarının bir döneminde hayvanları istismar eden, onlara şiddet uygulayan ya da canlarına kıyan kişilerin azılı suçlu olma potansiyelini ortaya koyuyor.

HER GÜN YENİ BİR ACI ÖRNEK…

Şu anki kanunun hayvanları koruyamadığı ise her gün yeni bir acı olayla gün yüzüne çıkıyor. Belediyelerin vahşet ve zulümleri, cani şahısların hayvanları tecavüz etmeleri, işkence etmeleri ve daha birçok acı örnek…

Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde hayvan hakkı savunucuları ve hayvanseverler sosyal medyada bir kampanya başlatarak Türkiye Büyük Millet Meclisin’de hala sebepsiz yere bekletilen ‘Hayvan Hakları Kanunu’nun meclisten geçirilmesi için yetkililere çağrı yapmıştı.

Son olarak Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı (HAYKONFED) Nesrin Çıtırık da yayınladığı video ile yetkililere seslenerek yasanın bir an önce çıkması yönünde çağrı yaptı.

“NİÇİN BU İŞKENVE VAHŞETİN DEVAM ETMESİNE SEYİRCİ KALIYORUZ?!”

 “Sayın Cumhurbaşkanımız, parti başkanlarımız, milletvekillerimiz…

Allah aşkınıza, artık şu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde aylardır bekletilen hayvanları koruma konunu çıkartın. Vatandaş tecavüz ediyor, gözünü oyuyor, kolunu bacağını kesiyor… Öteki yandan belediyeler zehirliyor, yarı canlı gömüyor, dağlara taşlara atıyor, ölüm kampı barınaklarında yazın sıcak güneş altında kışın buz gibi soğukta ölüme mahkum ediyor…

Niçin bu işkence ve vahşetin devam etmesine seyirci kalıyoruz? Lütfen yasa Türk Ceza Kanunu kapsamına geçerek, artı belediyelere idari ve cezai yaptırım getirerek zulmeden, tecavüz eden, işkence eden vatandaşlara da hapis getirerek artık çıksın!

TBBB Hayvan Hakları Komisyonu raporu üzerinde bütün partiler ortak noktada buluştu. Buna dayalı kanun hala daha mecliste bekletiliyor! Lütfen Hayvanları Koruma Kanunu hemen şimdi derhal çıksın!

Ve hayvana olan vahşet ve işkence bitsin, son bulsun!”

Binlerce Hayvan Dostu Yetkililere İsyan Etti: Hala Neyi Bekliyorsunuz?!

Hayvan Haklarını Savunduğu İçin Soruşturma Açıldı!

Hayvana Yönelik Şiddet ve Diğer Suçlar Arasındaki Bağlantı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopegin boynuna lastik baglayip iskence yapti 1

Köpeğe Araç Lastiği Bağlayan Şahsın Savunması Pes Dedirtti!

kafasi cips posetine sikisan tilki

Tilkinin Cips İle İmtihanı: Kafası Poşete, Bedeni Bariyerlere Sıkıştı…