in

Nesrin Çıtırık: “Bu Şahıs Akıl Hastanesinde Müşahede Altına Alınmalı”

Antalya’da yol kenarında bekleyen köpeklerin üzerine aracını sürerek birinin ölümüne neden olan Erhan Kozan, çıkarıldığı mahkeme tarafından para cezasıyla serbest bırakıldı. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz gün Antalya’da kaydedilen vahşetin görüntüleri toplumda büyük infial yarattı. Otomobilini kasten yol kenarındaki köpeklerin üzerine sürüp, onlardan birini ezen Erhan Kozan dün çıkarıldığı mahkeme tarafından para cezasıyla serbest bırakıldı.

Nesrin Çıtırık: "Bu Şahıs Akıl Hastanesinde Müşahede Altına Alınmalı”

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Herkes tarafından tepki gösterilen bu karar hakkında sozcu.com.tr’ye konuşan HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık şu açıklamaları yaptı;

“Avukatımız şuanda adliyede bu şahısla alakalı suç duyurusunda bulunuyor. Bu şahısın sadece hayvanlar için değil insanlara potansiyel tehlike olması açısından aile mahkemesince müşahede altına alınması, akıl hastanesinde kişilik testlerine tabii tutulması talebimiz. Ve bu kişinin toplumda infial yaratacak fiillere sebep olacağından dolayı Türk Ceza kanununa göre yargılanmasını talep edeceğiz. Ayrıca, Aile ve Sosyal Planlamalar Bakanına Fatma Betül Sayan Kaya direk şahsen baş vurup bakanlığında bu şahısın müşahede ve kontrol altına alınması talep edeceğiz.

Bu tür kişiler genellikle aile fertlerine de zarar veren kişiler oluyor. O yüzden Aile ve Sosyal Planlamalar Bakanından bu şahısın ailesiyle de ilgili sosyal çalışma yapılmasını istiyoruz. 

Nesrin Çıtırık: "Bu Şahıs Akıl Hastanesinde Müşahede Altına Alınmalı”

Cezaların caydırıcı olmaması yüzünden bu görüntülerin sıklıkla yaşandığını anlatan İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkan Yardımcı Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu tehlikeye dikkat çekti. “Ben buna trafik kazası değil cinayet diyorum” diyen Kalafatoğlu şöyle konuştu ” O sürücü trafikten men edilmesi gerek. Bilerek üstüne sürüyor. Görüntülerde açıkça ortada. Direk öldürme kastiyle hareket ediyor. bu kişiye en ağır ceza verilmeli. Yarın bir insana bir çocuğa da vurabilir. Psikolojisi ortada. Herkesin can güvenliği tehlikede. ”

 

Kaynak: Sözcü

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Antalya’da Köpekleri Bilerek Ezen Cani Yakalandı; Ceza Yine Şaşırtmadı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dolaba Yavrulayan Anne Kedi ve Yavrularını 1 Ay Sonra Fark Edildiöç

Dolaba Yavrulayan Anne Kedi ve Yavruları 1 Ay Sonra Fark Edildi

34 Yıllık Tır Şoförünün Can Yoldaşı Çapkın öç

34 Yıllık Tır Şoförünün Can Yoldaşı Çapkın