in

Nesli Tükenmekte Olan Balıkçıl Kuş İzmir’i Seçti

İzmir’in Buca ilçesinde devriye gezen polis ekipleri, dünyada nesli tükenmekte olan Hint gölet balıkçıl kuşu (Indian pond heron) buldu. Yetkililere teslim edilen kuşun koruma altına alınmış, nadir görülen bir cins olduğu belirtildi.

izmirkuş-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Buca Hasan Ağa Parkı çevresinde devriye gezen Buca Asayiş ekiplerinde görevli polis memuru Şeref Dağ, Türkiye’de çok nadir görülen ve dünyada nesli tükenmekte olan Hint gölet balıkçıl kuşu buldu. Ekip otomobiline aldığı yaralı kuşu polis merkezine götüren Dağ, burada besleyip su verdi.

Dünya üzerinde İran ve Doğu Hindistan, Burma, Bangladeş ve Sri Lanka bölgelerinde az sayıda bulunan balıkçıl kuşu, uzun gagası ve devetüyü rengiyle dikkat çekerken, polis memuru Dağ, “Devriye gezerken Hasan Ağa Parkı’nda birkaç karganın bir kuşa saldırdığını gördük. Yaralı kuşu alarak polis merkezine getirdik” dedi.

izmirkuş-ajanimo3

Gagası kırık olan Hint balıkçıl gölet kuşu, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Hint gölet balıkçıl kuşu türüne daha önce Nevşehir, Ayvalık ve Tarsus’ta da rastlandığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

anneler günü yarisma logolu 1

Kedi – Köpek Kutusu Yarışma Kuralları

Chartreux kedisi 1

Proust Anketine Bir Chartreux Kedisi Ne Yanıt Verir?