in

Nesli Tükenme Tehlikesi Atında Olan Caretta Caretta Zıpkınla Vuruldu

Antalya’nın Finike ilçesinde boynundan zıpkınla vurulmuş halde bulunan caretta caretta, Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde (DEKAMER) tedavi altına alındı.

Finike’de Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yaralı bir deniz kaplumbağası buldu. Sahil Güvenlik ekipleri boynuna zıpkın saplanmış halde buldukları deniz kaplumbağası için DEKAMER yetkilileri ile iletişime geçti. Yaralı caretta caretta, Dalyan Mahallesi’ndeki DEKAMER görevlilerince alınarak merkeze getirildi. Boynundaki zıpkın operasyonla çıkarılan yaralı caretta caretta tedaviye alındı.
Olayın vahametinin içler acısı olduğunu belirten DEKAMER Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Yakup Kaska, Finike Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine ve operasyonu gerçekleştiren Veteriner Hekim Fevzi Uzun’a teşekkür etti.

Nesli Tukenme Tehlikesi Atinda Olan Caretta Caretta Zipkinla Vuruldu2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Yaralı deniz kaplumbağasının pansumanlarını yapan DEKAMER görevlisi Kerem Gökdağ, “İhbarı alınca hızlıca Finike’ye gittik. Kaplumbağanın ense kısmında zıpkın ucu olduğu görüldü. 1 saatlik operasyonla zıpkın ucu çıkartıldı. Sağlığı açısından çok kritik bir yerdeydi. Hem omuriliğin hem de oradan geçen büyük bir damarın üzerindeydi. Sıkıntısız olarak zıpkın uçları çıkartıldı. Şu anda sağlık durumu iyi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020nin En Komik 20 Fotografi 20 1

2020’nin En Komik 20 Hayvan Fotoğrafı

153 Sehit Ogretmen icin Agac Fidani Diktiler

153 Şehit Öğretmen için Ağaç Fidanı Diktiler