in

Ne Hayvanları Ne de Onlara Sağlık Verenleri Koruyabiliyoruz: Bir Veteriner Hekim Daha Saldırıya Uğradı!

Dünya sağlığı için büyük önem arz eden veteriner hekimlerin ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’na dahil edilmeme tartışmaları sürerken; Gökçeada İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hekim Ceyhun Aymelek, sahada kayıt ve küpeleme çalışması yaptığı sırada saldırıya uğradı.

Sağlık sektöründeki çalışanların uğradığı fiziki ve sözel onca saldırının ardından “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi” mecliste milletvekillerinin önüne gitmişti. Dünyadaki bütün insanlık ve canlılar için büyük öneme sahip meslek grubu veteriner hekimlik ise bu yasaya dahil edilmemişti.

Türk Veteriner Hekimler Birliği başta olmak üzere birçok dernek ve veteriner hekim seslerin duyulması için çabalasa da hala somut bir adım gelmedi.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile nasıl ki hayvanları koruyamıyor ve sürekli hayvanlara şiddet haberleri alıyorsak benzer bir durum veteriner hekimler için de geçerli.

657 sayılı Sağlıkta Şiddet Yasası’nın tüm meslek gruplarını ayrımsız kapsaması istenirken bir veteriner hekimin daha saha çalışması sırasında şiddete maruz kaldığı öğrenildi.

KÜPELEME ÇALIMASI SIRASINDA SALDIRIYA UĞRADI!

Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin de (TVHB) sosyal medya hesaplarından paylaştığı olayda; Çanakkale Gökçeada İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görev alan Veteriner Hekim Ceyhun Aymelek’in sahada kayıt/küpeleme çalışması yaptığı sırada sopayla saldırıya uğradığı öğrenildi.

“Veteriner Hekimler “Şiddetin Önlenmesi” Yasa Teklifinde Yer Alsın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitkin Düşen Leylek Vatandaşlar Tarafından Bulunduöç

Bitkin Düşen Leylek Vatandaşlar Tarafından Bulundu

Annesiz Bırakılan Yavru Kedilere Nüfus Müdürlüğü Çalışanları Sahip Çıktıöç

Annesiz Bırakılan Yavru Kedilere Nüfus Müdürlüğü Çalışanları Sahip Çıktı