in

Narcity Yönetimi ile Hayvanseverler Yine Karşı Karşıya Geldi

Maltepe’de bulunan Narcity sitesi ve hayvanseverler arasındaki gerginlik site önüne konulan kulübelerin site yönetimi tarafından kaldırılmasıyla iyice arttı.

Maltepe Zümrütevler’deki Narcity evleri yönetimi sık sık sokak hayvanlarına ve hayvan sahiplerine yaptırımlarıyla gündeme geliyor. Site içinde sokak hayvanlarının beslenmesini ve köpeklerin tasmasız dolaştırılmasını yasaklayan site yönetimi şimdi de site dışındaki kulübeleri kaldırttı.

Narcity yönetiminin hayvanlara yönelik yaptırımlarını daha önce haber yapmıştık:

Maltepe’deki Bir Site Uygulamalarıyla Hayvanseverleri Bezdirdi

Geçen yıl Maltepe Belediyesi KARDO Derneği ( Karabaş Doğal Yaşam Derneği) ve Narcity sakinleri  “Bir Kulübe de Sen Koy” kampanyasıyla sokak hayvanlarını sıcak yuvalara kavuşmuştu. Soğuk havaların başlamasıyla geçen yıldan kalan kulübeler belediye ekipleri tarafından Narcity sitesinin sokağına koyulmak için getirildi. Ancak iddiaya göre site yönetiminin baskısıyla, konulan kulübeler 5 dakika sonra aynı belediye işçileri tarafından yerinden söküldü. KARDO Derneği site yönetimin bu tavrını eleştirerek “ Narcity site yönetimi, kendi yetki alanı dışındaki alanlara kanunsuz bir şekilde müdahale ediyor, derneğimiz ve Maltepe Belediyesi arasında yapılan bu güzel projeyi haksız yere engelliyor. Ve aynı zamanda da, kara kışın yaklaştığı bugünlerde, dostlarımızı soğuk beton üzerinde yatmaya da mahkum bırakıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Ekran Alıntısı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ekran Alıntısı2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İddiaları sormak için aradığımız Narcity Yöneticisi Hami Ceylan kulübeleri kaldırttıklarını doğrularken kendilerini şöyle savundu ” Site içerisinde köpeklerden korkan sakinlerimiz var. Kulübeler tam sitenin karşısına kaldırıma konulmuş. Ne olur biraz ileriye konulsa? Sabahları çocuklar servise binerken korkuyorlar.” Bazı kişilerin bilinçli olarak insanları yanlış yönlendirdiğini iddia eden Ceylan hayvanseverlere yardımcı olmaya çalıştıklarını site içerindeki hayvansever sakinlerle işbirliği içinde olduklarını söyledi.

“Hayvanlara yönelik çalışmalarımızla örnek bir site olmak istiyoruz”

Site yönetiminde bulunan site sakini Melda Hanım ise site içerinde kesinlikle sokak hayvanlarının olmasına izin verilmediğini bunun sitenin ana kurallarında olduğunu söyledi. “Site içerisinde sokak hayvanlarının olması yasak. Ve bu yasak 5/4 çoğunluk olmadığı sürece değiştirilemez. Site içerisinde sokak hayvanlarının olmasından hayvan sahibi sakinlerimiz de rahatsız oluyor. Onların da tasmasız hayvan gezdirmesi yazık. Ancak bu dışarıdaki hayvanları düşünmediğimiz anlamına gelmiyor. Bölgede besleme yapan hayvanseverler ve hayvansever site sakinlerimiz ile beraber 35 kişilik bir grup olarak besleme yapıyoruz. Biz bu konuda örnek site olmak istiyoruz. Bu konuda projeler geliştiriyoruz. Burası özel bir mülk tabi ki kendine ait kuralları olacak. Servise binme noktasına kulübe konmasını doğru bulmuyoruz çünkü köpeklerden korkan sakinlerimiz var. Ama bu konuda çalışmalarımız olacak. Köpeklerin sığınması için C bloğun dışında bulunan çöp toplama alanı oldukça geniş orada köpeklerimiz için bir alan oluşturmayı düşünüyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İpsala Kaymaklığından Örnek Davranışöç

İpsala Kaymakamlığı’ndan Örnek Davranış

erzincanorduevikediyeiskence 2

Erzincan’daki Cani Tabi ki Serbest Bırakıldı