in

‘Namaz Kılmayan Hayvan’ Camiye Geldi

Malatya’da teravih namazı için camiye giden cemaat, cami içinde yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki yılanla karşılaştı. Yılanı itfaiye ekipleri canlı yakalayıp, yeniden doğaya bıraktı.

yilancami

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Malatya‘nın Yeşilyurt ilçesi Abdulgaffar Mahallesi’ndeki Abdulgaffar Camii‘nde teravih namazı için camiye giden cemaat, caminin içerisinde hareket eden yılanla karşılaştı.

Paniğe kapılan vatandaşlar camiden çıkarken, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bildirerek yardım istediler. Kısa süre içerisinde camiye gelen itfaiye görevlileri, ellerindeki özel aparat ile yılanı caminin içindeki dolabın arkasında canlı olarak yakaladılar. Bu esnada cemaat ise caminin dışında bekledi.

İtfaiye 1,5 Metre Boyundaki Yılanı Doğaya Bıraktı

İtfaiye ekipleri cemaatin korkmaması için yılanı, beraberlerinde getirdikleri özel torbaya koyarak çıkarttılar. Yılanın yaklaşık 1.5 metre olduğu görüldü. İtfaiye ekiplerinin camiden yılanı koydukları torba ile ayrılmalarının ardından, cemaat yeniden camiye girerek yatsı ve teravih namazını kıldılar. İtfaiye ekipleri daha sonra yılanı doğaya yeniden bıraktı.

Akıllara Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın Sözünü Getirdi

TRT‘de Ramazan ayı dolayısıyla iftar öncesi yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ isimli programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aşkar’ın “Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” sözleri tepki çekmiş ve Akşar gelen tepkiler üzerine ‘yanlış anlaşıldığı’nı söyleyip özür dilemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onecıkan 24

Nemrut Krater Gölü için ‘Uluslararası Jeopark’ Projesi

DwynaWade

Dwyna Wade’in ‘Kuş Pislemesi’ ile İlgili Komik Hikayesi