in

Musul’daki Savaştan Minik Kedisiyle Kaçan Melek

Irak ordusunun, IŞİD’in kontrolünde bulunan Musul’a girmesiyle kentte yaşanan çatışmalardan dolayı evini terk eden Melek isimli küçük kız, kedisi ‘Fresh’ ile beraber yollara düştü.

Ordu güçleri ve militanların iki ateşi arasında kalan siviller, fırsatının buldukları ilk anda yanlarına hafif eşyaları alarak Musul-Erbil karayolu istikametine doğru kaçıyor.

musulkedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Musul’un güneydoğusunda ve 40 kilometre mesafede yer alan Hazır Çadır Kampı’na sevk edilmeyi bekleyen 6-7 yaşlarındaki Melek, elindeki minik kedisiyle oradaki herkesin dikkatini çekti.

musulkedi2

Kentten kaçan aileler yanlarına hafif eşyalarını ve giyeceklerini alırken, Melek ise “Fresh” adındaki minik kedisiyle kaçtığını söylüyor.

musulkedi-on

Askeri aracın arkasında ailesiyle birlikte bekleyen Melek, canı gibi sevdiği kedisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını aktararak, “Ailemle birlikte evimi terk ettim. Kendimi değil Fresh’e üzülüyorum. O evin içerisinde uyusun ve üşümesin. Gerekirse ben dışarıda yatarım” ifadelerini kullandı.

Dışarı çıkıp oyun oynayamadığını dile getiren Melek, “Okula hiç gidemedim. Dışarıda oynayamadım. Bu yüzden Fresh ile sevgi bağım arttı. Onu hiç yanımdan ayırmadım” dedi.

Minik kedisinin yanında küçük bir yavru köpeğinin olduğunu üzülerek anlatan Melek, “Onu alamadım. Şu anda ne başına geldiğini bilmiyorum. Ölmüş de olabilir” diye konuştu.

Elindeki minik kedi ile çok çabuk dikkatleri üzerine çeken Melek’e, oradaki güvenlik güçleri de büyük bir ilgi gösterdi. “İnsanlar kaçarken kendi derdine düşüyor ancak Melek minik kedisi için üzülüyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağır kedi3 1

Birbirlerini İyileştiren Sağır Kedi ve Onun Anksiyete Hastası İnsanı

kusgribion

H5N8 Kuş Gribi Dünya Genelinde Hızla Yayılıyor