in

Muratpaşa’da Sokak Hayvanları Festivali Düzenlendi

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Sokak Hayvanları Festivali’ Falez-2 Park’ta düzenlendi.

muratpasa-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın’ sloganıyla 3’üncüsü gerçekleştirdiği ‘Sokak Hayvanları Festivali’ Falez-2 Park’ta düzenlendi.

Çocuklar için animasyon gösterileri ve oyunlarla başlayan festivalde Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni yuvalarını bekleyen dostlarımız da festivalle yeni evlerine kavuştu. Gün boyu konserle devam eden festivalde ‘Sokak Hayvanları’ konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları da açıklandı. Kedi ve köpek fotoğrafları olmak üzere 2 ayrı kategoride yarışmaya katılan fotoğraflar gün boyu festival alanında sergilendi, festival konukları beğendikleri fotoğraflar için oy kullandı.

Oylamanın ardından dereceye giren fotoğraflar açıklanırken Yarışmada birinci olan eser sahiplerine 15-17 Aralık 2016 tarihinde çift kişilik Kapadokya turu, 2’nci olanlara Engelsiz Cafe’de çift kişilik yemek, 3’üncü olanlara ise Teneffüs Park’a aileleri ile birlikte ücretsiz giriş hediye edildi.

‘Hayvan Sevgisine Yönelik Önemli Çalışmalar Yürütülüyor’

Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivalde yaptığı konuşmada Muratpaşa’da hayvan sevgisini ve buna yönelik bilinci oluşturmak, cadde ve sokakları hayvanlarla buluşturmak ve barıştırmak, çocukları ve hayvan korkusu yaşayan komşuları için önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Başkan Uysal, “Ortak kullanım alanlarımızı hayvanlarımızla paylaşmayı içimize sindireceğiz ancak çevre ve toplum sağlığına koruyarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu işi ancak karşılıklı duyarlılık ve dayanışmayla çözebiliriz” diye konuştu.

Bu çerçevede ‘Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın’ sloganıyla yılda iki kez gerçekleştirilen ‘Sokak Hayvanları Festivali’nin talep olması halinde çoğaltabileceklerini dile getiren Başkan Uysal, “Ayrıca 5 Kasım’da hizmete açtığımız Teneffüs Park’ta hayvan sahiplendirmesi yapıyoruz. Teneffüs Park Pazartesi hariç haftanın her günü açık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cat 376388 1920

Antalya Emniyeti Yaşanan Kedi Cinayetleri ile İlgili Soruşturma Başlattı

yeni zelanda

Yeni Zelanda Depreminde Bir Adacığın Üstünde Mahsur Kalan Üç İnek