in

Murat Özdemir Akıl Hastanesine Sevk Edildi!

Papağana yaptığı işkence sonrası tepkileri üzerine çeken Murat Özdemir Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yollandı!

Papağana yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabında paylaştıktan sonra gözaltına alınan Murat Özdemir, hakkında 5199 sayılı “Hayvanları koruma kanunu” kapsamında işlem yapıldıktan sonra polis nezaretinde akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının anlaşılması için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastanede müşahade altında tutulacak olan şahıs, yeni bir karar alınana kadar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tutulacak.

masterchefmuratpapaganaiskence

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İDARİ PARA CEZASINI İÇEREN YAPTIRIM UYGULANACAK

DHA’nın haberine göre, akıl hastanesine sevk edildiği öğrenilen Özdemir hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre idari para cezasını içeren yaptırım uygulanacağı belirtildi.

PAPAĞAN DİZİNDEKİ ÇIKIK NEDENİYLE AMELİYAT EDİLECEK

Murat Özdemir’in şiddet uyguladığı papağan ise İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tedavi altına alındı. Afrika cinsi gri papağanın, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Cerrahi Bölümü’nde yarın ameliyat olacağı öğrenildi.

Yabani Hayvan Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy papağanın bir işkenceye maruz kalmış olabileceğini ifade ederek, “Geçirdiği travmaya bağlı olarak ayağının ekleminde çıkık var. Yüzünde aldığı darbelere ilişkin kızarıklıklar var. Biraz korkmuş ve stres altında uyku pozisyonunda. Diz çıkığı nedeni ile yarın ameliyat yapacağız. O zamana kadar da beslenmesi, antibiyotiği devam edecek. Bir de sessiz ortamda bırakıyoruz. Kanadında problem yok ama ayağındaki sorun bayağı ciddi. Ameliyattan sonra iyi olacak ama biraz zaman gerekiyor. İşkenceye maruz kaldığı gözüküyor. Gözünün altında da kızarıklıklar var. O birazcık el ile sıkıştırmaya bağlı. Onun dışında genel durumu iyi. Ameliyatta diz ekleminin yerine getirilip özel bağlar ile tespit edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Murat Özdemirin İşkence Ettiği Papağan Türü Hakkında Bilinmeyenleröç

Murat Özdemir’in İşkence Ettiği Papağan Türü Hakkında Bilinmeyenler

murat ozdemir akil hastanesine sevk edildi

Papağana İşkence Yapan Murat Özdemir 21 Gün Akıl Hastanesinde Yatacak