in

Munzur’da Devlet Eliyle Hayvan Katliamı Yapılacak

Devlet, Munzur Dağları’nın Erzincan tarafındaki binlerce hektarlık alanını av turizmine açmaya hazırlanıyor.

Munzur Dağları’nın 2 bin hektarlık bölümü av turizmi bölgesi ilan ediliyor. Orman Bakanlığı, nesli tükenme tehlikesi bulunan çengel boynuzlu dağ keçisi yetiştirecek ve bölgeyi av turizmine açacak.

Birgün Gazetesi’nden Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, av turizmini geliştirme amacıyla Av Köşkü kurma projesinin ilkini Erzincan’da hayata geçirecek. Geçen günlerde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün 2017 yatırım programında yer alan “Av Turizmi Geliştirme Projesi” toplantısı, Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında yapıldı. Kurum müdürleri, avcılar ve atıcılar kulüp başkanları ile projenin uygulanacağı bölgedeki bazı köylerin muhtarlarının katıldığı toplantıda proje hakkında bilgi verildi,

munzurda-devlet-eliyle-hayvan-katliami-yapilacak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Üretim Maskesi

Erzincan Merkez ilçesi Kılıçkaya, Ortayurt ve Ergan köylerini de içine alacak 2 bin 313 hektarlık alanda uygulanması planlanan “Av Köşkü ve Yaban Hayvanları Üretim İstasyonu” projesi hakkında bilgi veren Vali Ali Arslantaş, tahsis işlemlerine başlandığını da duyurdu. Erzincan kent merkezine 25 kilometre uzaklıkta, Ergan kayak tesislerinin doğusunda ve Munzur Dağları’nın en yüksek tepesi olan Akbaba Dağı’nı içine alan bölgede av köşkünün yanı sıra bölgede ava sunulmak üzere kutsal sayılan tek boynuzlu dağ keçisi üretim istasyonu da kurulacağı bildirildi. Vali Arslantaş, 1 milyon liralık ödenek ayrılan bölgenin fizibilite raporunun en kısa sürede onay için Kalkınma Bakanlığı’na sunulacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kapuçin maymunu para kullanmayı öğrenince

Maymunlar Para Kullanmayı Öğrenince Fuhuşa Başladılar!

serçe türleri0

Pencerelerimizin Minik Misafiri Serçelerin 6 Türü