in ,

Muhtarlık Maaşını Sokak Hayvanları için Harcıyor

Tokat’ta merkeze bağlı Güryıldız beldesinin Küçükyıldız Mahallesi Muhtarı Ahmet Kırmaz (47), 4 yıldır muhtarlık maaşını mahallesinde bulunan sokak hayvanlarının tedavisi ve beslenmeleri için kullanıyor.

Küçükyıldız Mahallesi’nde yaşayan inşaat ustası, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Kırmaz, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde mahallesinden muhtar adayı oldu. Yapılan seçimde muhtar seçilen Kırmaz, ardından örnek bir çalışmaya imza attı. Ahmet Kırmaz, her ay aldığı 1400 liralık muhtarlık maaşını mahallede bulunan sokak hayvanları için kullanmaya başladı. Kırmaz, 4 yıldır aldığı muhtarlık maaşı sokak hayvanlarının tedavisi ve beslenmesinde kullanıyor.

muhtarlik maasini sokak hayvanlari icin harciyor 8599 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özellikle kış mevsiminde kar yağışından dolayı bitki örtüsünün üzerinin kapalı olduğunu ve hayvanların bu yüzden aç kaldığını ifade eden Muhtar Kırmaz şöyle konuştu:

”Bize düşen görev de bu hayvanlara sahip çıkmak. Biz de evden et, ekmek ve diğer yiyeceklerden getiriyoruz. ‘Tok açın halinden anlamaz’ diye bir söz vardır. Bizler o sözü biliyoruz. Yaradan’ın emaneti bu köpeklere sahip çıkalım, aç kalmasınlar. Aç kaldıkları zaman hastalık saçacaklar. Çocuklara, diğer hayvanlara zarar verecekler. O yüzden üzerime düşen görev ve hayvanlara olan sevgimden dolayı sürekli olarak ekmeğini, etini, elimden ne geliyorsa onları getirip yediriyorum. Hastalanan köpekler için veteriner hekim çağırıyoruz. Tedavisini yaptırıyoruz.”

Muhtarlık Maaşını Sokak Hayvanları için Harcıyor

Muhtarlıktan aldığı maaşın tamamını hayvanlar için harcadığını ifade eden Kırmaz şunları söyledi:

“Ben inşaat işi ile uğraşıyorum, oradan kazandığım evimin geçimine yetiyor. Muhtarlık gelirimi de hayvanlar için kullanıyorum. Bunu yapmaktan da mutluluk duyuyorum. Tüm insanlara çağrımdır; hayvanlara sahip çıkalım, hayvanlar bizlere emanettir. Araçları ile hayvanlara çarpıp kaçanlar tamamen vicdansızdır. Benim gözümde bir insan canı ne kadar kıymetli ise hayvanın canı da o kadar kıymetlidir. Çünkü Yaradan’dan dolayı hepimiz birer canlıyız.”

Muhtarlık Maaşını Sokak Hayvanları için Harcıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeliöç

Gebze Sulh Ceza Hakimliği’nden Köpeğe Tecavüz Eden Sapığa Tarihi Karar

İstiklalin Göbeğinde Köpek Dövüşüöç

İstiklal’in Göbeğinde Köpek Dövüşü