in

Muğla’da Tecavüze Uğrayan Kedi Hayatını Kaybetti

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde hayvanseverler tarafından trafik kazası şüphesiyle veterinere götürülen ve tecavüze uğradığı ortaya çıkan kedi kurtarılamadı.

Marmaris’te dün yayımladığımız haberde hayvanseverler tarafından trafik kazası şüphesiyle veterinere getirilen 2 yaşındaki dişi sokak kedisine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tecavüz edildiğini paylaşmıştık.

drdf

Veteriner kliniğinde tedaviye alınan kedi, bu sabah öldü. Sokak kedisi, hayvanseverler tarafından, gömülmek üzere teslim alındı.

Uzman Veteriner Hekim Deniz Yosun Switijnk, “Sokak kedisi bizlere getirildiğinde yaptığımız tespitte yaşaması bile mucize idi. Kedinin iyileşmesi için seferber olduk, çeşitli tedavi yöntemlerini kullandık. Ne yazık ki bugün sabah kedimizi kaybettik” dedi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ise olayın meydana geldiği iddia edilen Uzunyalı Mevkii sahil yürüyüş yolunda mobese kameralarında yaptığı incelemede bir delile ulaşamadığı öğrenildi. Hayvanseverler, ara sokaklara konumlandırılmış ATM kameralarından olayı kimin yaptığının belirlenmesi için de dilekçe verdi.

Ukraynalı Fotoğrafçı Sergey Polyushko’nın Muhteşem Hayvan Portreleri

‘TASİŞ Hayvanları Satmasın Sahiplendirsin’