in

Muğla’da Sokak Hayvanları İçin Ücretsiz Ambulans Hizmeti

Muğla’da sokak hayvanları için ücretsiz ambulans hizmeti verilmeye başlandı. Sokakta veya terk edilmiş halde yaralı bir hayvan görüldüğünde ‘Alo 153’ aranarak ücretsiz olarak ambulans çağrılabilecek.

ozel-ambulans-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşlar, Ortaca ile Dalaman’da yaralı ve sokağa terk edilen hayvanlar için gördüklerinde ‘Alo 153‘ ü arayabilecekler. Bu ambulans sistemi ile sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilebilecek.

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen’in iletişime geçtiği Gaziantep Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) kurucusu Cengiz Bayram‘ın, Dalaman Belediyesi’ne hayvan ambulansı bağışlamasıyla verilmeye başlanan bu hizmetle çok sayıda hayvan dostumuzun zamanında kurtarılması ve iyileştirilmesi hedefleniyor.

ozel-ambulans-2

Yaralanmalara Anında Müdahale Edilecek

Belediye tarafından bakımdan geçirilen ve yakıt giderleri Dalaman Belediyesi‘nce karşılanan ambulansla Ortaca ve Dalaman’daki sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilecek.Tam donanımlı ambulansta ilk müdahalesi yapılacak olan hayvanlar, HAYDOS Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alınacak.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, turizm bölgelerinde vatandaşların çocukları için hayvan alıp, tatil sonrasında sokağa bıraktıklarını belirtti. Evcil hayvanların sokağa adapte olmasının çok zor olduğuna işaret eden Şaşmaz, “Bu olaya mecburen biz de el atıyoruz. Şu an barınağımızda küçüklü büyüklü 800 hayvanımız var. HAYDOS Başkanımız Türkan Hanım ile elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

one-cıkan-ozel-ambulans-1

‘Gönül ister ki her ilçede, her belediyede bir ambulans bulunsun’

HAYDOS Başkanı Dağdelen sokak hayvanları için bir ambulans olması amacıyla çok uğraştığını ifade etti.

Bundan sonra yardıma muhtaç hayvanlara daha iyi hizmet vereceklerini söyleyen Dağdelen, “Gönül ister ki her ilçede, her belediyede bir ambulans bulunsun. Artık sokaklardaki hayvanlar, hayvanseverlerin veya yurtdışından gelen yabancıların sorunu olmasın.” diye konuştu.

Ücretsiz olan ambulans hizmeti için vatandaşların yaralı bir hayvan gördüklerinde “Alo 153” ü aramaları yeterli.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Arıyoruz numarayı ve fethiye zabıta çıkıyor nereyi arasam ilgilenmiyorlar yazık günah ya hayvana dışarıda kırık bacakla canı yanıyor elimde imkanım olsa bende veterinere götürmesini bilirim ama para yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan cesme

Hayvan Dostları Çeşme’de ‘White Night Party’de Buluşacak

koçlar1

Sürülerin İçinde İki Küs Kardeşin Hikayesi: Hrútar