in

Motoruna Yuva Yapan Kuşlar için 45 Gün TIR’ını Çalıştırmadı

Ankara’da TIR şoförü Bahattin Gürses, motoruna yuva yapan kuşlar için aracını 45 gün çalıştırmadı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kuşların TIR’ının motoruna yuva yaptığını gören Bahattin Gürses, 6 yavru yumurtadan çıkıp uçana kadar geçen 45 günlük süreçte aracını çalıştırmadı. Geçimini TIR’ıyla şehirlerarası nakliye yaparak sağlayan 42 yaşındaki Gürses, “Bana ‘Kuşlar yumurtadan 15 günde çıkar’ dediler. ‘Bekleyelim, bunda da bir hayır vardır’ diye düşündüm” dedi.

Motoruna Yuva Yapan Kuşlar için 45 Gün TIRını Çalıştırmadıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gürses en son Ramazan Bayramı nedeniyle sefere ara verip aracını evinin önüne park etti. Bayramdan sonra bakım yapmak için TIR’ının kaportasını kaldıran Gürses, motorun şasisine kuşların yuva yaptığını gördü. Gürses, buradaki 6 yumurtaya zarar vermemek için 45 gün kontağa çalıştırmadı.

‘YAVRULARIN YUMURTADAN ÇIKMASINI BEKLEDİM’

Bahattin Gürses, 15 yıldır taşımacılık yaptığını, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyledi. Yuvadaki yumurtaları görünce kuşlar hakkında bilgisi olan yakınlarına danıştığını anlatan Gürses, “Bana ‘Kuşlar yumurtadan 15 günde çıkar’ dediler.  Önce yavruların yumurtadan çıkmasını, daha sonra uçmasını bekledim” ifadelerini kullandı.

Yavru kuşların yaklaşık 45 gün sonra yuvadan uçtuğunu dile getiren Gürses, “Kuşlar uçunca dün 1,5 ay aradan sonra TIR’ımı çalıştırdım. Çok mutluyuz, ekmeğimizi kazanmaya başlayacağız” dedi.

‘EN AZINDAN KUŞLARIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMADIK’

Bu süre zarfında hiç para sıkıntısı çekmediğini belirten Gürses, “Allah bir taraftan nasip verdi. Bağ ve bahçeyle uğraştım. Ailemle çok güzel vakit geçirdim. Mutluyuz ve huzurluyuz, en azından kuşların ölümüne sebep olmadık” diye konuştu.

Motoruna Yuva Yapan Kuşlar için 45 Gün TIRını Çalıştırmadı 1

Bahattin Gürses’in kızı Aysima Gürses ise kuşlar TIR’a yuva yaptıktan sonraki süreçte babasıyla çok güzel vakit geçirdiğini söyledi. Babasıyla bağ ve bahçe işleriyle uğraştıklarını, gezip eğlendiklerini anlatan Gürses, “Kuşlar sayesinde babamla daha çok vakit geçirme fırsatım oldu. Kuşlara teşekkür ediyorum. Babamın gidip de bir hafta gelmediği zamanlar oluyordu, onu çok özlüyordum. Kuşlar sayesinde 45 gündür babam evde, o yüzden çok şanslıyım” dedi.

Kaynak: Gazete Duvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taşla Saldırdığı Yılan Geri Dönüp Isırınca Hastanelik Olduöç

Taşla Saldırdığı Yılan Geri Dönüp Isırınca Hastanelik Oldu

tarkan doğa

Tarkan’dan İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası Olması İçin Destek