in

Moda Sakinleri Tarçın’a Ağlıyor

Modanın sembolü haline gelmiş Tarçın isimli köpek, ters yönden giden bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kadıköy Moda’nın ve Moda sakinlerinin sevgilisi Tarçın, çevredeki hayvanseverler tarafından kliniğe yetiştirilmek istense de kurtarılamadı.

moda-tarcin-hayatini-kaybetti-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tarçın, sabah saatlerinde ters yönden giden hızlı bir aracın kurbanı oldu.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre yaklaşık 2 metre boyunca arabanın altında sürüklenen Tarçın, çevredeki hayvanseverler tarafından kliniğe yetiştirilmek istense de kurtarılamadı.

Tarçın’ı çiğneyen sürücü ise son hızla olay yerinden uzaklaştığı iddia edildi.

Modalılar, polisin olaya el koymasını ve kamera görüntüleri incelenerek Tarçın’ın ölümüne neden olan şahsın yakalanmasını istediklerini dile getirdi. Moda Caddesi’nden Ferit Tek Sokak’a ters yöne giren, 34 RNL 31 plakalı aracı kullanan kişinin bulunmasını isteyen Moda sakinleri “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Posta Gazetesi köşe yazarlarından Nazlı Erdol, Tarçın’ın ardından bir yazı yazdı. Erdol yazısında, “Tarçın’ı öldüren adam! Bunu okuyor musun?” diye sordu.

“Bugün varız yarın yokuz…”
Tam bir klişe değil mi?
“İnsan hayatına değer verilmiyor bu ülkede!”
Alın size bir klişe daha…
“İnsan hayatına değer veriliyor mu ki hayvanınkine verilsin?”
Hoop klişeler gırla gidiyor!

E ama maalesef doğru hepsi!

Canımın içi Tarçın…

moda-tarcin-hayatini-kaybetti-2
Fotoğraf: Emre Efendi

Şimdi neden bunlardan bahsediyorum, neden memlekette her şey yolundaymış gibi kedi-köpek meselelerine girdim? Girdim, çünkü çok sevdiğim mahallemde, çok sevdiğim bir köpek katledildi.

Köpek dediğime bakmayın, Modalıların çocuğu gibiydi artık Tarçın. Boynundaki tasmasında yazardı gözlerinin ve tüylerinin renginden aldığı adı. Yıllardır Moda’nın maskotu haline gelmiş bir çocuktu. Sanırım 18 yaşındaydı. Tombalak gövdesini yan devirip yattığı zamanları severdim en çok. ‘Tarçın!’ dediğimde bakmasını severdim. Kendini teslim edercesine sevdirmesini severdim. Çok severdim be Tarçın’ı! Hepimiz severdik.

Tarçın’ın katili, seninle uğraşacağız!

Moda Caddesi’nden Ferit Tek Sokak’a ters yöne giren, 34 RNL 31 plakalı aracı kullanan kişi; Tarçın’ı sen öldürdün. Ters yöne girdin, köpeğimizi ezdin! Sonra da bir şey olmamış gibi bastın gittin. Nereden geliyordun ya da nereye gittin bilmiyorum. Bu yazı karşına çıkar mı, okur musun, onu da bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki, biz seninle uğraşacağız. Biz derken, 3-5 kişiden bahsetmiyorum, onu da bil.

Umarım çok ama çok mutsuz olursun.

 

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kilis ajanimo1

Kilis’e Düşen Roket Hayvanları Vurdu

müziksever kedi 1

Dört Müziksever Kedicik ve Sokak Şarkıcısı