in

Mısır Enformasyon Kurumu: Şiddetin sorumlusu Tom ve Jerry

Salah Abdussadık, Arap dünyasında görülen şiddet eğiliminin Tom ve Jerry çizgi filmi gibi yapımlardan kaynaklandığını savundu.

Darbe yönetiminin her geçen gün daha fazla insan hakkı ihlaline imza attığı Mısır’da, Komik ve bir o kadar ilginç olaylarda yaşanmakta! Mısır Enformasyon Kurumu Başkanı, Arap dünyasındaki şiddet olaylarına dair açıklamalarda bulundu… Abdussadık, şiddetin sorumlusu olarak Tom ve Jerry‘yi gösterdi!

Şiddetin sorumlusu Tom ve Jerry

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Tom ve Jerry, çatışmayı ve kavgayı komik bir şekilde sunuyor”

Abdussadık, Ortadoğu ve İslam dünyasında görülen şiddet eğiliminin nedeninin, Tom ve Jerry gibi çizgi filmlerden olduğunu savundu. Kahire Üniversitesi’nde düzenlenen bir forumda konuşan Salah Abdussadık, “Tom ve Jerry, çatışmayı ve kavgayı komik bir şekilde sunuyor” dedi.

Tom ve Jerry

Çocukların böylece küçüklüklerinden itibaren kavgayı ‘normal’ görerek yetiştiklerini kaydeden Salah Abdussadık, “Birilerini dövmek ya da birini patlayıcılarla havaya uçurmak, böylece izleyicilere gayet sıradan gelmeye başlıyor” ifadelerini kullandı.

 

İşte AŞIRI ŞİDDET İÇEREN, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan faresi Jerry arasında geçen komik mücadeleleri anlatan animasyon çizgi seriden bir bölüm 🙂

Sizce de tüm bu olayların sorumlusu Tom ve Jerry değil mi? 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panda1

Dev Panda ‘Şin Şin’ İkiz Doğurdu

yavrukopek1

Anneleri Kaybolan Yavru Köpeklere Mahallenin Çocukları Sahip Çıktı