in

Misinalara Dolanmış Halde Bulunan Caretta Caretta Özgürlüğüne Kavuştu

Antalya’nın Kemer ilçesinde denize açılan amatör balıkçılar, çok iğneli sabit oltanın (perakete) misinasına sarılmış halde yaşam savaşı veren Caretta Caretta’yı kurtararak denize bıraktı.

Balık tutmak için küçük bir motorlu tekneyle denize açılan vatandaşlar, denizin üzerinde yüzmekte olan plastik bidon gördü. Önce çöp sanarak bidonu almak isteyen vatandaşlar, biraz daha yaklaştıklarında suyun bir iki metre altında bidona bağlı misinaya dolanmış halde çırpınan ve ne yüzeye çıkabilen ne de dalabilen Caretta Caretta’yı fark etti.

Misinalara Dolanmis Halde Bulunan Caretta Caretta Ozgurlugune Kavustu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Misinalar Nefesi Kesti

Birkaç başarısız denemeden sonra bidonu yakalamayı başaran vatandaşlar, misinayı çektiklerinde üzerinde yüzlerce olta iğnesi bulunan misinaya tamamen dolanmış haldeki hayvanın nefes almakta güçlük çektiğini gördü. Misinanın bir bölümünü çözerek, bir bölümünü bıçakla keserek açan vatandaşlar sayesinde özgürlüğüne kavuşan Caretta Caretta hemen denizin derinliklerine dalarak kayboldu.

Misinalara Dolanmis Halde Bulunan Caretta Caretta Ozgurlugune Kavustu 2

Uzun Süren Yaşam Savaşı

Misinalar yüzünden su üstüne çıkamayan ve derinlere dalamayan Caretta Caretta’yı kurtaran vatandaşlar, misina üzerindeki olta iğnelerinin paslanmış olmasının hayvanın uzun süredir yaşam savaşı verdiğine işaret ettiğini belirttiler.
Caretta Caretta’nın yöreden yöreye değişen telaffuzlarla parakete, paragat, barikat, baragadi gibi isimler verilen şamandıralı çok iğneli oltaya takıldıktan sonra uzun süre sürüklediği ve dolandığı misina hareket imkanını tamamen kısıtlayınca ölümle burun buruna geldiği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Image 2021 03 11 at 02.04.25

Küçük Kuş Yumurtası ve Youtuberın İç Isıtan Hikayesi

Muhtarlar Istedi Lise Ogrencileri Yapti

Lise Öğrencilerinden Anlamlı Proje