in

Minopolis’de Çocuklar Evcil Hayvan Dostlarının Dünyasına Adım Atıyor

Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Çocuk Şehri Minopolis, “Evcil Hayvan Bakım Merkezi” ile çocukları evcil hayvanların dünyasını keşfetmeye çağırıyor.

minopolis-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Minopolis’in en yeni istasyonu “Evcil Hayvan Bakım Merkezi” ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor. İstasyonda evcil hayvanlara dair her türlü bilgi, eğitici ve eğlenceli oyunlarla çocuklara veriliyor.

minopolis-2

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar evcil hayvanların çocukların zihinsel ve duygusal gelişiminde çok önemli olduğunun altını çiziyor. Dahası çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, dünyamızı paylaştığımız bu sevimli canlıların ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Her şey bir tarafa, hayvanlar bizim kadar bu dünyanın sahibi ve onların dünyasına gösterdiğimiz saygı, insani olarak gelişmişliğimizin de göstergesi konumunda. İşte bu noktada çocuklara verilen hayvan sevgisi en önemli konu.

minopolis-4

Çocuklar istasyonda veteriner hekimlik mesleğini öğrenirken aynı zamanda hayvan bakımı, hayvanlara davranış biçimi, hayvan sevgisi konularında da eğitiliyor. İstasyonun maskotu ise sevimli bir köpek. İstasyonda çeşitli dönemlerde uzmanlar eşliğinde “hayvanlar ve çocuklar” başlıklı workshoplar da düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

winnie1

Winnie the Pooh’a Benzeyen Bulut

one cıkan rehber kopek

Magie Moore, Rehber Köpeklerin Eğitimini Denetledi