in

Miniklerden ‘Önce Katlıyoruz, Sonra Besliyoruz’ Projesi

Osmaniye’de ilkokul öğrencileri, ‘Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz’ projesi kapsamında, kağıttan yaptıkları hayvan figürlerini kuru mama ile takas edip, sokak hayvanlarını besledi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği tarafından başlatılan proje sayesinde öğrencilerin el becerileri geliştirilirken, hem de onlara hayvan sevgisi aşılanıyor.

Miniklerden Önce Katlıyoruz Sonra Besliyoruz Projesi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dedekorkut İlkokulu’nda eğitim gören 60 öğrenci, hafta sonu ödevi olarak en az bir tane kağıt katlama sanatı olan origami yöntemini kullanarak hayvan figürü yapıp, her birini 100 gramlık paketler halindeki kuru mamalar ile takas etti. Kuru mamaları alan öğrenciler, daha sonra okul çevresindeki ve mahallelerindeki sokak hayvanlarını besledi.

Miniklerden Önce Katlıyoruz Sonra Besliyoruz Projesi 1

HAYTAP Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, projenin öğrenciler tarafından çok ilgi gördüğünü ve 600’e yakın figür yapıldığını belirterek, “Geçtiğimiz günlerde üç boyutlu bir mektupla ‘susuyorlar, söyleyemiyorlar’ çalışmasıyla hava sıcaklığına dikkat çekmiştik. Yeni projemiz ile de açlığa dikkat çekmek istedik ve 1 kap mama için öğrencilere üretim yaptırdık. Projemizin adI ‘Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz” dedi.

Miniklerden Önce Katlıyoruz Sonra Besliyoruz Projesi 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son 250 Yılda 600a Yakın Bitki Türünün Nesli Tükendiöç

Son 250 Yılda 600’a Yakın Bitki Türünün Nesli Tükendi

Yunuslara Özgürlü Platformu Yunus ve Balina Esareti Yasaklansın öç

Yunuslara Özgürlük Platformu: Yunus ve Balina Esareti Yasaklansın