in

Minik Ressamdan Sokak Hayvanları Yararına Sergi

İzmit’te 9 yaşındaki Ayşe Begüm Cebe’nin yaptığı resim çalışmalarından oluşan sergi İzmit Sanat Sokağı’nda açıldı. Minik Begüm’ün kişisel sergisi büyük beğeni topladı.

İzmit’te 9 yaşındaki Ayşe Begüm Cebe, gelirini sokak hayvanları için kullanılma amacıyla ilk kişisel resim sergisini İzmit Sanat Sokağı’nda açmanın mutluluğunu yaşadı. 2.5 yaşından beri resim yapan Begüm, genellikle hayvan figürü çizdiğini ve çizimlerine hayal gücünü kattığını belirtti. Sergide Minik Begüm’ün 14 eseri bulunuyor.

aysebegumcebe-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

GELİRİ SOKAK HAYVANLARINA

İzmit Sanat Sokağı’nda dün gerçekleşen ve sadece hafta sonu sürecek olan sergi de Begüm Cebe’nin yaptığı 14 eser yer aldı. Resim yapmaya annesiyle birlikte başladığını söyleyen minik Begüm, sergiden elde edilecek geliri sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavisi için kullanacağını söyledi. Evinde Nazlı adında bir kedi beslediğini söyleyen minik Begüm, “Evimizde Nazlı adında yüzde 40 görme engelli bir kedimiz var. Desteğimize ihtiyacı olduğu için bizimle yaşıyor. Diğer sokaktaki canlılar içinde annem ve babamla birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Serginin gelirini kış aylarında sokakta kalan canlıların beslenmesi için kullanacağım” dedi. Cebe ailesi, kızlarının ilk sergisini açmanın heyecanını yaşarken, her zaman gurur duyduklarını söyledi.

aysebegumcebe-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşeklerbuztuttu 1

Şanlıurfa’da Şoke Eden Görüntü! Soğukta Dışarıda Kalan Eşekler Buz Tuttu

almanya kedikrizi

“Ötücü Kuşları Katleden Canavar Sürüleri” Sözüyle Başlayan Kedi Krizi Almanya’yı Böldü