in

Minik Öğrencilerden Hayvan Barınağına ziyaret

Trakya Birlik İlkokulu’nun minik öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edirne Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı’nda can dostlarıyla bir araya geldi.

minik-ogrencilar-barinak-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokak hayvanlarının hayata tutunması ve yeni yuvalarını bulabilmesi için çalışmalara devam eden Edirne Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı, minik misafirlerini ağırladı. Trakya Birlik İlkokulu’ndan 3/A ve 3/B Sınıfı Kipa Aile Kulübü’nün sponsorluğunda Edirne Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı’nı ziyaret etti. Barınağı heyecanla gezen minik öğrenciler, yavru köpek ve kedilere özel ilgi gösterdi.

Hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini öğrenen öğrenciler, sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu ve insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyacı olduğunu belirterek, hayvanları koruma gününde tüm hayvanların korunmasını dilediler.

“Vatandaşların ziyaretleri hayvan dostlarımızı mutlu ediyor”

Barınakta kalan hayvanların yeni yuvalarını beklediğine dikkat çeken barınak yetkilileri ise, çocuklarına hayvan sevgisi kazandırmak isteyen ailelerin hayvan barınağını sık sık ziyaret etmesini istedi. En iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden barınak yetkilileri, “Vatandaşların ve özellikle çocukların barınağı ziyaret etmeleri sadece bizi değil, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan hayvan dostlarımızı da mutlu ediyor” diye konuştular.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yediuyurlar4 öç

Yediuyurlar Yavrularının Koruyucu Ailesi Oldular

kör kurşun öç

Sokak Köpeklerini Beslerken Vuruldu