in

Minik Öğrenciler Atık Malzemelerden Kedi ve Kuşlara Yuva Yaptı

Bolu Köroğlu İlkokulu öğrencileri, Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin ‘Canlıları Seviyorum Projesi’ kapsamında kedi ve kuş evi yapıyor. Öğrenciler, atık malzemeler ve atık ahşaplarla yaptıkları kedi ve kuş evlerini boyayarak kendi hayal güçlerine göre görsel şekiller veriyor.

Minik Öğrenciler Atık Malzemelerden Kedi ve Kuşlara Yuva Yaptı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Okul Müdürü Şerafettin Tarım, “Bu projemize yaklaşık 1,5 ay önce başladık. Sokak hayvanlarının düştüğü durumu göz önüne alarak öğrencilerimizle birlikte onlara destek olmak, onları hayata tutundurabilmek için tamamen artık malzemeler kullanılarak yapılan bir ürün demeti ortaya çıkardık. Bu konuda destek veren tüm öğretmen arkadaşlarıma ve Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Ar-Ge birimine çok teşekkür ediyorum. Bunlar tamamen atık malzemelerden yapıldı. Aynı zamanda sıfır atık projesinin bir tezahürü de diyebiliriz bunlara. Şu anda 100 civarında kuş ve kedi evimiz var. Biz bunları tamamen sokakta bulduğu hayvanı beslemek isteyen hayvanseverlere ücretsiz olarak veriyoruz.” dedi.

Minik Öğrenciler Atık Malzemelerden Kedi ve Kuşlara Yuva Yaptı 1

Hayvanların soğuklarda durmaması için kedi evi yaptığını belirten 1’inci sınıf öğrencisi Samet Özkan, “Hayvanları çok seviyorum. Kırılmış malzemelerden bir sürü şeyler yaptık. Hayvan evleri yaptık. Onları çok seviyorum. Hepsi soğuklarda durmasın” diye konuştu.

Minik Öğrenciler Atık Malzemelerden Kedi ve Kuşlara Yuva Yaptı 4

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazın Çalıştırılan Eşekler Kışın Ölüme Terk Ediliyoröç

Yazın Çalıştırılan Eşekler, Kışın Ölüme Terk Ediliyor

Avcılarda Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi.

Avcılar’da Köpeğin Öldürüldüğü Çiftlik Mühürlendi