in

Minik Laden’in, Can Çekişen Kedi için Döktüğü Bu Gözyaşları Çok Şey Anlatıyor!

Antalya’nın Manavgat ilçesinde babasıyla birlikte bisiklete binen 9 yaşındaki Laden Cengiz, yol kenarında can çekişen yavru kediyi görünce gözyaşlarına hakim olamadı. Yavru kedinin yanına giden ve görevliler gelene kadar kedinin başından ayrılmayan minik Laden babası tarafından güçlükle sakinleştirildi. Ajanimo’ya açıklama yapan Manavgat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri kedinin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ve hayata gözlerini yumduğunu söyledi.

Polis memuru Celal Cengiz’in kızı Laden Cengiz (9), babasıyla birlikte bisiklet turuna çıktı. Baba – kız bisikletleriyle Aşağı Hisar Mahallesi Orhangazi Caddesi’ne geldiklerinde yolun kenarında bir kedinin acı içerisinde kıvrandığını gördü. Bisikletinden inerek yavru kedinin yanına gelen Laden Cengiz, kedinin çektiği acı karşısında ağlamaya başladı.

Küçük Laden, acı çeken kedinin başını okşayarak severken, babası Celal Cengiz, telefonla Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağını arayarak durumu bildirdi. Kısa bir süre sonra barınak görevlileri olay yerine gelirken, Laden bir an bile yavru kedinin başından ayrılmadı.

YAVRU KEDİ HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Kedinin durumunu inceleyen barınak görevlileri ilk olarak; görünürde herhangi bir darbeye rastlanmadığını, yediği bir şeyden zehirlenmiş olabileceğini belirttiler.

Barınağa götürülerek tedavi alınan kedinin durumuyla ilgili Ajanimo’ya konuşan Manavgat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kedinin dış parazite bağlı anemi olduğunu ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MARDİN köpek zehirlenme

Korkunç iddia: 10 köpek zehirlendi, 7’si öldü 3’ü tedavi altına alındı

caretta caretta ölü olarak bulundu aydın

2 Caretta Caretta Plajda Ölü Olarak Bulundu!