in

Minik Eller Sokak Hayvanları için Kedi Evi Yaptı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, anasınıfı öğrencileri, kedi ve köpeklerin soğuk havalarda üşümemesi için plastik leğenlerden yuva yaptı.

Zonguldak’ta bir okuldaki anasınıfı öğrencileri, sokak hayvanlarının soğuk ve yağışlı havalarda sığınabilmeleri için plastik kaplardan portatif yuvalar yaptı. Alaplı Çok Programlı Lisesindeki ana sınıfında stajyer öğrenci Hatice Erçal önderliğinde başlatılan “Leğen Yuva Kampanyası” çerçevesinde öğrenciler, plastik çamaşır leğenlerini birleştirerek, kedi ve köpeklerin barınabileceği yuva haline getirdi. Yaptıkları yuvaları okul bahçesine koyan minikler, yuvaların içerisine kedi ve köpekler için yiyecek, su ve küçük battaniyeler yerleştirdi. Hatice Erçal, yaptığı açıklamada, sokakta yaşamlarını sürdürmeye çalışan kedi ve köpeklerin barınma ihtiyacına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak için öğrencilerle böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi.

kedi-evi-anasinifi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan dostu bir iş adamı desteği ile plastik leğenleri temin ettiklerini anlatan Erçal, şöyle konuştu:

“Okulumuzun ana sınıfında, sosyal sorumluluk projesi kapsamında sok akta yaşayan kedi ve köpeklerin üşümemesi için “Leğen Yuva Kampanyası” başlattık. Havaların soğumasıyla birçok sokak hayvanı dışarıda ve zor durumda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Bu durum beni ve minik öğrencilerimizi oldukça üzüyordu. Hayvan dostu bir iş adamı ve velilerimizden destek alarak, leğenden ürettiğimiz 20 yuvayı, okul bahçesine koyduk. Çocuklarımız bu durumdan çok memnun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

askeron 3

Mehmetçik, Bu Topraklarda Yaşayan Her Canı Koruyor

putinon

Putin, Japonların Hediye Edeceği Köpeği Reddetti