in

Milli Jokeyin Çiftliğine ‘Hayvan Kaçakçılığı’ Baskını

Milli Engelli Koşu Jokeylerinden Fuat Kutay Gürünlü’nün Çekmeköy’deki çiftlik evine yapılan baskında 95 adet ithal yasak ‘egzotik hayvan’ türü bulundu.

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürüttükleri bir soruşturmada, ‘egzotik’ hayvanların yurda kaçak olarak sokularak bir çiftlikte tutulduğu bilgisine ulaştı.

Çekmeköy’de bulunan çiftlik evine Orman Bakanlığı ekipleriyle birlikte operasyon düzenlendi. Yapılan aramalarda, 1 baykuş, 11 papağan, 4 tavşan, 1 maymun, 7 akrep, 3 kaplumbağa, 6 tarantula, 5 piton yılanı, 30 gekko cinsi kertenkele, 20 sıçan, 2 çinçila kedisi, 3 jerboğa tavşan ve 2 sakallı Ejder ele geçirildi.

millijokey1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan Kaçakçılığından İşlem Yapıldı

Operasyonda ele geçirilen ‘egzotik’ hayvan türleri Orman Bakanlığı yetkililerine teslim edilirken, Milli Engelli Koşu Jokeyi Fuat Kutay Gürünlü ile Tolga Ü. hakkında kaçakçılıktan adli işlem yapıldı.

Gürünlü, ifadesinde bu işi ‘hobi’ olarak yaptığını öne sürdü. Gürünlü’nün ifadesinde, “Hayvanlara meraklıyım. Bu benim hobim. Onun için bu hayvanları topluyorum” dediği belirtildi.

Uluslararası CİTES sözleşmesine göre, dünyada nesli tükenmekte olan hayvanların ithal edilmesi yasak.

millijokey2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 2

Zifte Gömülen Köpek Gelin ve Damat Tarafından Kurtarıldı

köpek2.ö.ç

Sahiplendiği Yavru Köpek Büyüdü ve Bir Kurt Oldu